Piotr Koj

Blog

Eutanazja czyli zabójstwo

14 października 2020
Możliwość komentowania Eutanazja czyli zabójstwo została wyłączona

I tak oto chcąc nie chcąć muszę kontynuować swoją krucjatę przeciwko cywilizacji śmierci, która powoli opanowuje Europę, a i wszelkimi sposobami stara się zadomowić w Polsce. A wszystko za sprawą “postępowych” Holendrów, dla których minister zdrowia chce wprowdzić eutanazji dzieci w wieku 1-12 lat. Eutanazja powyżej 12 roku życia jest już legalna, podobnie jak zabijanie niemowląt. 

Mój wpis na FB wywołał falę komentarzy. Osoby, które jak się domyślam popierają jej legalizację uciekają, jak tylko to możliwe, od bezpośredniego stwierdzenia, że jest to zabójstwo. Pojawiają się stwierdzenia: “skrócić cierpienie dziecka”, “czyn miłosierdzia wobec osoby cierpiącej”. Z podobnym rozmywaniem pojęć mamy do czynienia przy debacie o aborcji, nawet o seksie i edukacji seksulanej. ROZMYWANIE to podstawa zmian. Kto mówi o “zabiciu dziecka”? Dzisiaj nazywa się to “usunięciem ciąży”. ROZMYCIE służy oswojeniu opinii publicznej ze zjawiskiem i powolnemu dążeniu do uzyskania dla niego społecznej akceptacji.

Tymczasem eutanazja jest zabójstwem. Tak definiuje ją polski Kodeks karny (art. 150), mówiąc o zabójstwie z litości i odróżniając od samobójstwa wspomaganego (art. 151).

Warto w tym  miejscu przypomnieć, że idąc drogą rozmywania, wyróżniamy już eutanazję czynną (odłączenie chorego od aparatury, podanie trucizny) oraz bierną (zaniechanie karmienia, pojenia, podawania leków, etc.). Często jako argument podaje się liczbę samobójstw. A przecież samobójstwo to sytuacja, kiedy ktoś siebie sam zabija! Samobójstwo wspomagane – eutanazja, polega na dostarczeniu pomocy lub namawianiu danej osoby do zabicia samej siebie.

Uznanie, że istnieje prawo do eutanazji, narusza fundamentalne dla naszej cywilizacji przykazanie głoszące – NIE ZABIJAJ! Naruszenie takiego fundamentu ma zawsze dalsze skutki. Zaczyna się od sytuacji absolutnie wyjątkowych. O nich piszą piewcy eutanzaji, o śmiertelnie chorych, pozbawionych nadziei, cierpiących. Dosłownie za chwilę stopniowo poszerza się te wyjątki na kolejne grupy ludzi, a w końcu to, co wyjątkowe, staje się nową normą i uznaje się, że sprzeciw wobec eutanazji jest moralnie niedopuszczalny, a babcia lub dziadek, którzy nie chcą się jej poddać są po prostu dokuczliwi.

Nie wierzycie, że tak będzie? Pomyślcie, że ponad pół wieku temu aborcja była w większości krajów Europy nielegalna, a obecnie nielegalne staje się protestowanie przeciwko niej! I podobnie będzie z eutanazją…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.