Piotr Koj

Blog

Wracam dzisiaj do pogrobowców Pinokia, którzy starają się na siłę budować opowieść o biednym, zaniedbanym mieście. Podtrzymuję swoją dotychczasową opinię, że na tą opowieść mogą się nabrać tylko łatwowierni i “wolniej myślący” lub Ci których przez ostatnie 7 lat nie było w Bytomiu.

Czy jest ich wielu? Cóż w dobie społeczeństwa obrazkowego, wiecznego malkontenctwa i wielu innych ograniczeń, grupa taka bez wątpienia istnieje. I niech sobie istnieje. A my róbmy swoje, a frustraci prędzej czy później skapitulują, wszak to tylko kreatury czasu, nieudacznicy którym nic w życiu publicznym nie wyszło.

To ONI doprowadzili miasto stanu zapaści, to ONI są odpowiedzialni za pustą kasę miasta, to ONI są winni opóźniającym się inwestycjom, to ONI są winni źle zaprojektowanym inwestycjom, to ONI są winni nie powstającym inwestycjom takim jak np obwodnica zwana BeCeTką czy dworzec zintegrowany, to ONI są winni uschniętym drzewom zasadzonym niezgodnie z umową, to ONI są winni degradacji miasta.

I żadne czary mary w internecie tego nie zmienią!

A tym którzy mają z tym problem, zalecam zimny prysznic, tabletki na uspokojenie i zajęcie się sprawami ważnymi dla miasta, bo niestety spraw tych nie brakuje…

 

zobacz archiwum wiadomości »

Jedna odpowiedź:

  1. Waldo pisze:

    A teraz, niektórzy z nich, próbują ucieczki przed odpowiedzialnością! Nie dajmy dalej nabierać. Za popełnione grzechy, trzeba zapłacić. I zapłacą!!