Piotr Koj

Blog

Fuszerka czyli niegospodarność

29 lipca 2020
Możliwość komentowania Fuszerka czyli niegospodarność została wyłączona

Bytom.pl informuje: Boisko przy ul. Piłkarskiej, które zostało oddane do użytku w 2018 roku zostało wyłączone z użytkowania. Powodem jest obsunięcie skarpy boiska. Do zdarzenia doszło wskutek ulewnego deszczu w nocy z 26 na 27 lipca.
Przypomnijmy, że już w kwietniu 2019 roku potwierdzone zostało obniżenie części terenu boiska treningowego, odchylenie elementów ogrodzenia od pionu, a także wychylenie się muru oporowego. Wówczas zarządca obiektu – Bytomski Sport Sp. z o.o. wezwał wykonawcę – firmę S-Sport do usunięcia powstałych uszkodzeń na koszt wykonawcy oraz wskazanie przyczyn powstałej usterki.

Kiedy zostały stwierdzone uszkodzenia na boisku przy ul. Piłkarskiej wezwaliśmy wykonawcę – firmę S-Sport – do natychmiastowego usunięcia powstałych usterek. Początkowo firma deklarowała przystąpienie do naprawy, prosząc o przesunięcie terminu, jednak nigdy nie podjęła jakichkolwiek działań
 – mówi Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytomia. Brak reakcji i kontaktu ze strony S-Sport spowodował, że wystąpiliśmy do ubezpieczyciela o uruchomienie środków z gwarancji należytego wykonania obiektu. Przekazane środki z gwarancji wystarczyły jednak tylko na wykonanie szczegółowej ekspertyzy, która wskazała powody i potwierdziła nieprawidłowości przy budowie obiektu. Dokonano również częściowego zabezpieczenia terenu – zgodnie z nakazem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – podkreśla Sławomir Kamiński.

Musimy teraz oszacować koszt prac i prawdopodobnie ogłosić przetarg, aby wyłonić firmę, która wykonane prace naprawcze – mówi Sławomir Kamiński, prezes BS Polonia Bytom Sp. z o.o. Na razie nie jesteśmy w stanie ocenić jak długo będzie wyłączone boisko z użytkowania. Zrobimy wszystko, aby zapewnić grupom piłkarskim Polonii Bytom zastępcze obiekty to trenowania – dodaje Sławomir Kamiński.

Warto podkreślić, że boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej zostało oddane do użytku latem 2018 roku. Koszt tej inwestycji, który wyniósł około 3,5 mln zł wspólnie poniosły gmina Bytom i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Taki efekt radosnej “twórczości” ekipy Bartyli. Warto przypomnieć, że tuż obok dogorywa stadion przy ulicy Olimpijskiej, skutecznie doprowadzony do ruiny.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.