Piotr Koj

Blog

Gaudeamus Igitur

1 października 2012
Możliwość komentowania Gaudeamus Igitur została wyłączona

Rozpoczął się kolejny nowy rok akademicki. Życzę wszystkim, aby był to rok udany. Studentom życzę skutecznego pomnażania wiedzy i umiejętności, a nauczycielom akademickim – czerpania satysfakcji z wykonywanej pracy.

Nauka w swoich różnorodnych dziedzinach i dyscyplinach wyrasta z źródła, jakim jest talent i kreatywność. Mam nadzieję, że społeczność akademicka czerpać będzie z niego pełnymi garściami. Ważna jest też umiejętność patrzenia na zjawiska z różnych perspektyw i znajdowania niekonwencjonalnych rozwiązań, bo jest to podstawa innowacyjności. I na takie rozwiązania liczę także w Bytomiu.

Siłą bytomskich uczelni jest ich specyfika, oryginalność i wysoka jakość kształcenia, a także kadra akademicka, a wśród nich  profesorowie, będący wielkimi artystami i pedagogami. To bardzo ważne, bo wielki mistrz onieśmiela, ale zarazem dodaje skrzydeł do pracy. Z roku na rok realizuje się też na bytomskich uczelniach coraz więcej projektów badawczych, w których często dochodzi do współpracy między uczelniami oraz firmami. To dla miasta duża wartość.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.