Piotr Koj

Blog

Po raz enty upominam się o rzetelność

7 stycznia 2013
Możliwość komentowania Po raz enty upominam się o rzetelność została wyłączona

Hałaśliwy jak zawsze dał popis dziennikarskiej “rzetelności”. Przypomnę tym razem redaktorowi Kodeks Etyki Dziennikarskiej SDP: „Przyjmując zasady Karty Etycznej Mediów i deklaracji Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy, uznajemy, że:
– zadaniem dziennikarzy jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różnorodnych opinii, a także umożliwianie udziału w debacie publicznej,
– wolności słowa i wypowiedzi musi towarzyszyć odpowiedzialność za publikacje w prasie, radiu, telewizji czy Internecie,
– dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć pierwszeństwo wobec interesów autora, redaktora, wydawcy lub nadawcy”.

No, ale czegóż oczekiwać od filara koalicji i obrońcy Damiana Bartyli. A oto moje stanowisko. Po pierwsze nie składałem żadnych obietnic, tylko przedstawiałem program wyborczy, który realizowałem. W efekcie Bytom się zmienił, czy tego redaktorzy lokalnego tygodnika chcą, czy nie. A jeśli mają wątpliwości, mogę im zaproponować wycieczkę „jak zmienił się Bytom…”. Ale wracając do mojego programu z 2006 roku, zawierał on 7 rozdziałów, a w nich 36 propozycji działań ważnych dla miasta. Z realizacji tego programu składałem bytomianom coroczną informację, podsumowując po zakończeniu kadencji. Czyniłem to na łamach pisma redaktora, który teraz udaje, że nie pamięta. I z tych 36 propozycji działań dwóch nie można było zrealizować. Program z roku 2010 zawierał 7 priorytetów (wszystkie były realizowane), 11 bloków tematycznych i ponad 60 propozycji działań, które były w trakcie realizacji, a część udało się już w ciągu dwóch lat zrealizować. Zastanawiam się także, czemu redaktor nie rozlicza prezydenta z jego deklaracji złożonej wobec bytomian w czasie swojego zaprzysiężenia: „głos mieszkańców będzie dla mnie najważniejszym doradcą, który będzie miał pierwszeństwo przy podejmowaniu WSZYSTKICH decyzji”.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.