Piotr Koj

Blog

Gra sondażami

27 maja 2018
Możliwość komentowania Gra sondażami została wyłączona

Trwa przedwyborcza rywalizacja. Jej elementem są przedwyborcze sondaże. Jak je traktować? Jak sondaże, przeprowadzone na pół roku przed wyborami. Co z nich wynika? NIC NOWEGO. Po pierwsze ogólny tumiwisizm bytomian, brak zainteresowania sprawami miasta, a nawet wyrażeniem opinii. Po drugie brak zainteresowania wyborami samorządowymi. Po trzecie spora grupa osób, które na dzisiaj nie wie komu odda swój głos, zarówno w wyborach na prezydenta miasta, jak i na poszczególne komitety wyborcze.

Przechodząc do szczegółów, to warto zwrócić uwagę, że el presiedente dorobił się już dużego elektoratu negatywnego i że jest silny obojętnością niemałej części bytomian. Jego wynik jest niedoszacowany, sądzę że dla części respondentów, obciachem było przyznać się do popierania Bartyli. Pozostali “kandydaci” wypadli w zależności od sposobu przeprowadzenia sondażu, w tym od doboru osób i ich “zakwalifikowania”. O czym mówię? Chociażby o dołączeniu do nazwisk partii/ruchów politycznych, bez względu czy dana osoba już te poparcie posiada czy też nie (a wiemy że nie!).

A tak na marginesie to sondaże, sondażami, a tu trzeba się wziąć do roboty, bo inaczej MIASTO CZEKA KATASTROFA, bo kolejne 5 lat z Bartylą, to gorzej niż zrzucenie na Bytom bomby atomowej.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.