Piotr Koj

Blog

Hejterom cześć

1 sierpnia 2018
Możliwość komentowania Hejterom cześć została wyłączona

Po ostatnich moich wpisach i po wpisach na portalach społecznościowych rozlała się fala hejtu. Przy tej okazji serdecznie pozdrawiam trolli, pracowników Węglokoksu (kopalni), miłośników jaśnie nam panującego. Jeszcze trochę, a zacząłem się zastanawiać czy to nie ja rządzę Bytomiem od sześciu lat. A może ogłosiłem start w wyborach na prezydenta Bytomia?? Nic z tych rzeczy. Wystarczy szczerze i uczciwie mówić o Bytomiu i już się zaczyna. Obrońcy PINOKIA łączcie się, jak kiedyś proletariusze wszystkich krajów…

Wśród tematów, które szczególnie łatwo wywołują emocje, jest problem skutków wydobycia węgla pod miastem, a ostatnio szczególnie pod dzielnicą Miechowice. Układ ma jak zawsze wypróbowane metody: zastraszyć, poróżnić, podzielić, spacyfikować, przykryć nachalną propagandą.

Wrogiem, a wręcz “likwidatorem” kopani od roku 2011 jestem ja. A to za sprawą walki z niekompetencją, z nieodpowiedzialnością, z układami, które rządzą w tym środowisku. Bo przecież do dzisiaj mam świadomość jaką rolę odgrywają zakłady górnicze w Bytomiu, te dobre – dają pracę, te zło – niszczą miasto. Zawsze w tej sytuacji prezydent stoi między młotem, a kowadłem. Ale można znaleźć kompromis, choć to kompromis dla miasta bolesny. Tak było między innymi 15.12.2011 roku: Opinia samorządu Bytomia ws. warunków wydobycia węgla pod miastem przez tamtejszą kopalnię Bobrek-Centrum, choć pozytywna, jest obłożona wieloma warunkami – poinformował w czwartek prezydent Bytomia Piotr Koj.  30.12.2011 media informowały: Pozytywną opinię dotycząca wydobycia węgla wydał dwa tygodnie temu także prezydent Bytomia, który jednocześnie sformułował wiele warunków, pod jakimi powinna być prowadzona eksploatacja. Dotyczą one m.in. zapewnienia niezbędnych środków finansowych na usuwanie wszelkich szkód górniczych i zapewnienia lokali zastępczych dla mieszkańców obiektów, które w wyniku szkód zostałyby wyłączone z użytkowania.

Coś się wtedy udało zmienić: Dyrektor Karkula zapewnia, że nadzór górniczy dołożył wszelkich starań, aby sytuacja z tego roku nie powtarzała się. „Przede wszystkim dodatek do planu ruchu został przygotowany na podstawie rzetelnej inwentaryzacji budynków na powierzchni. Ponadto bardzo precyzyjnie określono zasady profilaktyki górniczej i budowlanej, których kopalnia musi przestrzegać” – powiedział. Jak dodał, nad przestrzeganiem zasad profilaktyki czuwał będzie trójstronny Zespół Porozumiewawczy z udziałem specjalistów OUG, urzędu miasta i kopalni.

Pytanie zasadnicze, czy te zasady obowiązują po dzień dzisiejszy? Efekty wydobycia w Miechowicach mówią, że niestety nie.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.