Blog

Historyczna demolka

8 lipca 2014
Możliwość komentowania Historyczna demolka została wyłączona

Trudno nie odnotować w tym miejscu historycznego zwycięstwa Niemiec nad Brazylią i to na mistrzostwach świata, których Brazylia jest gospodarzem. Niestety Canarinhos byli mniej niż tłem doskonale dysponowanego “niemieckiego walca”. Po trzydziestu minutach gry 5 do 0, z czego 4 bramki nasz zachodni sąsiad strzelił w niespełna 20 minut. Nie zazdroszczę gospodarzom tego, co będą przeżywać przez najbliższe dni. Warto przy tej okazji sięgnąć po parę informacji. Brazylia to jedyna drużyna grająca we wszystkich turniejach finałowych mistrzostw świata w piłce nożnej. Po raz drugi w historii tychże finałów Brazylia straciła 5 bramek. Pierwszy taki przypadek miał miejsce w 1938 roku i to w meczu z Polską. Nasi piłkarze 76 lat temu strzelili Brazylijczykom 5 bramek przegrywając po dogrywce 5:6. Po 90 minutach tamtego meczu było 4:4. W finałach mistrzostw świata 7 bramek w jednym meczu straciła dziś Brazylia, a wcześniej takie drużyny jak: Haiti (z Polską), Salwador, Arabia Saudyjska, Stany Zjednoczone, Kuba, Boliwia, Szwecja, Korea Południowa, Korea Północna, Turcja, Szkocja, Szwajcaria, Paragwaj, Zair i – co ciekawe – Niemcy. Cóż, zobaczymy jak sobie poradzi Holandia z Argentyną. Będzie europejski finał na południowoamerykańskim kontynencie?