Piotr Koj

Blog

Honor i odpowiedzialność w cenie

12 stycznia 2021
Możliwość komentowania Honor i odpowiedzialność w cenie została wyłączona

Minister zdrowia Adam Niedzielski w swoim wystąpieniu uznał, że powinienem złożyć dymisję, co w jego mniemaniu byłoby dowodem “umiejętności pokazania odwagi cywilnej”. W poczuciu odpowiedzialności za reformę uczelni i dając świadectwo odwagi cywilnej, odmawiam spełnienia oczekiwań ministra zdrowia, który jako swój cel przyjął odsunięcie mnie ze stanowiska – pisze rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W mojej opinii Rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong już dawno powinien podać się do dymisji. Myślę też, że rezygnacja rektora jest powszechnym oczekiwaniem.

Rektor twierdzi, że naciski ministra zdrowia na jego dymisję godzą w dobre imię uczelni. To bardzo optymistyczne założenie, że WUM ma jeszcze dobre imię… A już zadziwiające są słowa rektora: Wbrew słowom ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nigdy nie mijałem się z prawdą.

Przypominam, że kontrola na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym wszczęta przez NFZ wykazała, że na 450 przekazanych dawek i zaszczepieniu takiej liczby osób, blisko 200 z nich było spoza personelu medycznego i niemedycznego szpitala. Wśród zaszczepionych po znajomości byli artyści, były premier, a dzisiaj europoseł, Leszek Miller czy dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak. Poza kolejką zaszczepili się też producenci kosmetyków – Irena Eris i Henryk Orfinger czy właściciel sieci popularnych lodziarni, Zbigniew Grycan oraz Roman Kurnik, były kapitan Służb Bezpieczeństwa.

Jak widać poczucie honoru i odpowiedzialności, nie są znane rektorowi WUM.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.