Piotr Koj

Blog

Hotel na Rozbarku

11 sierpnia 2019
Możliwość komentowania Hotel na Rozbarku została wyłączona

Na wieść o tym, że przy ul. Musialika w Bytomiu powstaje czterogwiazdkowy hotel, przecierałem oczy ze zdumienia. Nie chciało mi się uwierzyć, że ktoś może podjąć takie ryzyko! Z drugiej strony bardzo mnie ta informacja ucieszyła, to od strony taty, moja rodzinna dzielnica. Pomyślałem też, że to nawiązanie do najlepszych tradycji Rozbarku. Wszak była to bogata gmina zamieszkiwana w 1927 roku przez 24 tysięcy mieszkańców. Rozbark na początku XX wieku miał 6 szkół, szpital, linię tramwajową.

Bez wątpienia czterogwiazdkowy hotel przy ul. Musialika ożywił starą część Rozbarku. W hotelu znajduje się kilkadziesiąt pokoi, a na dachu budynku do dyspozycji gości jest zielony taras z pięknym widokiem nie tylko na Rozbark, ale i na Bytom oraz Piekary Śląskie. Wnętrza są zaaranżowane w industrialnym stylu, wielkie brawa za dobór zdjęć oraz tematów do graffiti. Hotel ma restaurację, która stawia na kuchnię śląską i śląskie zapomniane nieraz przysmaki. Jeśli jesteście wielbicielami dobrej kuchni, ale z nutką egzotycznego “twistu” to polecam. Ceny nie należą do najniższych, ale porcje są dość solidne i nawet największy łakomczuch powinien być zadowolony. Dania podane w sposób estetyczny, niezwykle przyjemny dla oka. Do tego co już napisałem, trzeba dodać uśmiechniętą i uprzejmą obsługę.

Skąd ten temat? Miałem okazję osobiście sprawdzić walory tego miejsca, a poza tym mamy niedzielę, to i warto coś o kuchni napisać…

PS Szkoda, ze w internecie tak mało zdjęć z tarasu, który jest ogromnym atutem hotelu i restauracji…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.