Piotr Koj

Blog

Instrumentalizacja referendum

12 sierpnia 2013
Możliwość komentowania Instrumentalizacja referendum została wyłączona

Nie mogę się nadziwić ludzkiej naiwności i słabej pamięci. Od zawsze powtarzam, że referendum najczęściej jest instrumentem służącym przejmowaniu władzy. Stąd też nazywam je po imieniu: polityczną hucpą. Śmiech mnie ogarnia, kiedy słyszę te wszystkie wystąpienia, pełne pogardy dla osób mówiących o tym, czym jest, a czym nie jest udział w referendum. I tak PiS ostatnio “wyrywa włosy” lamentując nad tym, jak można tak mówić – nie idź na referendum. Przypomnę więc fragment relacji z “Dziennika Łódzkiego” z 13 stycznia 2010 roku:

Zgodnie z przewidywaniami goszczący w Łodzi prezes PiS, poseł Jarosław Kaczyński odniósł się do kwestii zbliżającego się referendum w sprawie odwołania prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego. Wysoko ocenił intelekt prezydenta Łodzi.

 Były premier wyjaśniał, że referendum jest instytucją nadzwyczajną, która powinna być stosowana w sytuacjach nadzwyczajnych. Tymczasem w Łodzi nic nadzwyczajnego się nie dzieje.

Były premier podkreślił, że Jerzy Kropiwnicki to jeden z najsprawniejszych intelektualnie polityków, którego odwołanie nie przysłużyłoby się krajowi. – Gdybym był łodzianinem, nie wybrałbym się na to referendum – podsumował Jarosław Kaczyński. (http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/208779,lodz-jaroslaw-kaczynski-zniecheca-do-referendum,id,t.html?cookie=1)

Nic dodać, nic ująć…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.