Piotr Koj

Blog

Zajrzałem na profil prezydenta Bartyli na Facebooku. Cóż, widzę, że został opanowany przez miłośników Kresów. Zobaczyłem m.in. mapę Polski na wschodzie sięgającą po granice II  Rzeczypospolitej, zdjęcia z podpisem Lwów to Polska. Dobrze, że nie jest to profil ministra spraw zagranicznych, bo mógłby wybuchnąć skandal… Choć i nasze miasto partnerskie Drohobycz mogłoby mieć może jakieś uwagi… Jest też informacja o budowie dworca autobusowego w… Tarnowskich Górach. Widać, że profilem żądząinternauci. Szkoda, że nie zagląda tam jego właściciel, bo może przeczytałby link udostępniony przez Zygmunta Wilka o kolejnym dofinansowaniu z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, bo z przepływem informacji jest źle. Oto Aktualności TVP Katowice poinformowały, że pomimo tak dużego bezrobocia Bytom nie znalazł się w grupie 26 gmin, które walczą o dodatkowe środki na aktywizację zawodową osób przed 30. i po 50.roku życia. To dziwi ekspertów (mnie również), bo zwłaszcza dla nas każda złotówka się liczy… Zainteresowanych zapraszam http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne/aktualnosci/wideo/16-lutego-1830/101109811 minuta, 13 sekunda. Dlaczego poświęcam swój blog profilowi prezydenta? Otóż w wywiadzie dla “Dziennika Zachodniego” na pytani:” Przed wyborami był pan aktywny w internecie, prawie codziennie rozmawiał z mieszkańcami przez profil na Facebooku. Teraz cisza, wpisów brak. Zarzucił pan tę formę kontaktu? Nie, nie zarzuciłem. Natomiast wpadłem w wir obowiązków, z których jeden z ważniejszych to projekt budżetu Bytomia. Musi być gotowy do 15 listopada, obiecuję, że wkrótce po tym terminie znowu będę obecny w internecie  i moja aktywność w kontaktach z mieszkańcami w tej formie będzie istniała. Boję się, że tak będzie z większością obietnic prezydenta Bartyli.

I na koniec fragment przesłanej poprzez bloga informacji, ciekawe jaka jest rzeczywistość: W sprawie pałacu (w Miechowicach) dziwi mnie to, że nikt nie składa wniosku do KWK “Bobrek-Centrum”. Brak wniosku o usuniecie szkody oznacza, że formalnie dla KWK sprawa nie istnieje. Inna sprawa i to jest SKANDAL, to fakt, że w chwili obecnej żaden z obiektów w Bytomiu nie jest nadzorowany. Umowy GIG-u oraz ITB wygasły, a nad nowymi dopiero się pracuje. Wystarczy zapytać w UM!!!

zobacz archiwum wiadomości »

2 komentarze

  1. ~JK pisze:

    Mogę potwierdzić, że od 1 lutego, nie ma nadzoru GIG i ITB. Wynika to wprost z treści pisma, jaką otrzymałem z KWK “Bobrek-Centrum”

  2. ~JK pisze:

    Informacja dotycząca nadzoru została potwierdzon. Proszę zerknąć na: bytom.naszemiasto.pl