Piotr Koj

Blog

Irytuje mnie to rozliczanie PiS

15 stycznia 2024
Możliwość komentowania Irytuje mnie to rozliczanie PiS została wyłączona

Trochę mnie już irytuje to całe gadanie o rozliczaniu PiS. Wymienianie jego błędów i wskazywanie co mogli zrobić lepiej. Rzucanie bzdetnych frazesów, że “pycha kroczy przed upadkiem”, “sami sobie wykopali ten grób”, “nie słuchali obywateli”, itd.
Ludzie, weźcie się puknijcie w głowy! 😠
Przez 8 lat PiS wyprowadził naszą Ojczyznę z gnojowiska! Dzieci z biedy. Emerytów z głodu i nędzy. Zadbał o SSP, o strażaków, policjantów, o WOJSKO!!!!. Szanował tradycję, przywrócił szacunek dla munduru i służb.
No przecież sami wiecie ile tego jest. Bronił naszych granic. Stawiał się koalicji RibbentropMolotov najlepiej jak się dało.
A że przy okazji kilka rzeczy zrobili źle, to chyba normalne jak się coś robi, prawda?

Źle wam z ZUSem i składkami? Takie z was ekonomiczne cwaniaki? Myślicie, że ZUS zaniedbany przez poprzedników przez dekady, przegniły i rozkradziony tak łatwo naprawić? Że to jedna-dwie decyzje i wszystko hula? Bzdura!
Zarządzanie krajem to nie prowadzenie firmy pod Warszawą. To nie jest sama matematyka ale jeszcze nastroje społeczne, potężne wpływy zagraniczne, kapitałowe, łańcuchy połączeń. Gdzie się nie obrócisz tam zawsze d_pa z tyłu.
Co więcej, cały czas RibbentropMolotov rzuca kłody a polskojęzyczne media podgrzewają każdą rzuconą przez nich kłodę licząc, że rozpalona wpadnie w zidiociałych zwolenników opozycji którzy wybuchną na ulicach i doprowadzą do tragedii.

Takie to dla was łatwe wyczyścić sądy? Zdelegalizować TVN? Zdekomunizować wojsko? Wy byście po prostu weszli i to zrobili, tak? Gwarantuję, że nie. Bo to nie jedna decyzja tylko tysiące zależności. Nie wiecie nawet ułamka tego, co wpływa na takie decyzje. Informacje wywiadu (i wywiadów zagranicznych) mają znaczenie. Znacie te informacje? No właśnie.

PiS rządził na polu minowym nieprzychylności UE. Te wszystkie dyrektywy i blokady unijne nie wynikały przecież z błędów technicznych tylko z przynależności politycznej. Gadanie, że KPO nam zablokowali bo PiS coś źle zaplanował czy zapisał w ustawie to bzdura. Albo że gdyby nie zajmował się TK to by się nie przywalili do nas. Absurd. Znaleźli by inny powód. Co byśmy nie robili to i tak by były blokady i restrykcje – przecież każdy myślący to wie.
Źle zrobił że ruszył aborcję? A kiedy miał to zrobić? To trzeba było ruszyć bo było niezgodne z Konstytucją! Jakby zostawił, to byście teraz krzyczeli, że nie zrobił porządku jak mógł. Ludzi na ulicę wyprowadzili kolaboranci, a nie decyzja.
Obrażanie się teraz na PiS, że przy naprawie tysiąca KLUCZOWYCH rzeczy zepsuł siedem, to dziecinada.
To nie PiS przegrał wybory. To kolaboranci przejęli władzę (przy udziale RibbentropMolotov).

PiS trzeba poprawić – tak, to fakt, bo czasy się zmieniają i trzeba za nimi nadążyć, ale głównym naszym problemem jest obcy wpływ. Wrogowie Polski wpływają na polityków-kolaborantów oraz na media polskojęzyczne, a one na otumanionych obywateli pozbawionych godności i honoru. Wytresowanych przez dekady. Śmieją się nam w twarz bo co byśmy nie robili, to oni mają pod kontrolą część naszego społeczeństwa i nim podejmują destrukcyjne dla Polski decyzje.
Więc nie rozluźniajcie mnie wypisywaniem błędów PiS, bo oni popełnili ich kilka – co było nieuniknione, ale za to przez kilka lat czułem się prawdziwym Obywatelem w prawdziwej Polsce. Pan Naczelnik z drużyną już sobie tam wszystko rozpiszą na karteczce i będą wiedzieli lepiej od was, mądrale, co zrobili źle.

Dziś zdradzili mnie i moją Ojczyznę debile którzy myślą, że jak oddadzą suwerenność to będą nowocześni jak Niemiec czy Francuz (którzy zresztą są tak przegnici, że ja nie wiem czym mogą imponować). Żal mi ich bo dostaną liścia a nie nowoczesność, ale przy okazji dostanie się mnie i moim dzieciom, dla których żyję.
Mam teraz nadzieję, że kilka miesięcy wystarczy aby ci jeszcze normalni, którzy głosowali na kolaborantów ze ślepoty, ocknęli się i zobaczyli, do czego doprowadzili. Liczę też, że zdrajcy nie zdążą zburzyć kluczowych filarów Polski i że jak już patrioci wrócą do władzy, to będzie jeszcze co zbierać.

Póki co pilnujmy ile się da, gdzie się da. Tłumaczmy ludziom którzy przyczynili się do tej zdrady, że sami sobie podcięli gałąź na której wszyscy siedzimy. Zbliżają się ciężkie czasy (już tu właściwie są) i patriotyzm jest naszą ostatnią nadzieją. Trzeba zdjąć z niego ten pejoratywny wydźwięk, siłą narzucony przez zdrajców i kolaborantów.

Wiem, że ten tekst jest pompatyczny i ogólnikowy, ale jest szczery i w dobrej intencji.
Jestem dumny z Polski, polskiej historii, kultury, tradycji, języka. Tysiąc lat tu jesteśmy więc nie dajmy się wchłonąć znowu Wschodowi lub Zachodowi. Trzymajmy godność i honor bo to nasz znak rozpoznawczy na świecie.
💪🇵🇱❤️
(I mam w dupie, jeśli kogoś rozbawił ten wywód. Czas pokaże, kto miał rację. Ja zasypiam z czystym sumieniem.)

Dziękuje za ciekawy tekst @archetypfuturae

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.