Piotr Koj

Wydarzenie

Charytatywny Bieg Świętych Mikołajów odbył się już po raz jedenasty, 2 grudnia 2023 roku  w Bytomiu. Organizatorem Biegu jest stowarzyszenie MYbytomianie. Dorośli uczestnicy biegu wpłacali wpisowe, które w całości zostaje przekazane dla Fundacji Wspólnoty Burego Misia. Biuro zawodów oraz podsumowanie Biegu odbyło się w Centrum Handlowym AGORA.

Dzieci uczestniczyły w biegach na trzech dystansach:

  • do 7 lat (2021 – 2014) – dystans około 100m wzdłuż bytomskiego rynku,
  • 8 – 11 lat (2013 – 2010) – dystans około 200m wzdłuż bytomskiego rynku,
  • 12 – 15 lat (2009 – 2006) – dystans około 400m wokół bytomskiego rynku.

W biegach dla dzieci wzięło udział 121 dzieci, w trzech kategoriach wiekowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali: medal, czekoladę, maskotkę i drobne upominki.

Przed biegiem głównym odbył się Bieg Burych Misów, w którym wzięło udział 20 osób niepełnosprawnych. W biegu głównym wystartowały 4 osoby niepełnosprawne.

Bieg główny i nordic walking odbył się na dystansie  4,6km, ulicami centrum Bytomia. Trasa nie posiada atestu. W biegu głównym obowiązywał podział na dwie kategorie, zarówno  u kobiet jak i u mężczyzn. Decyduje rok urodzenia:

  •  2005 – 1982
  •  1981 i starsze

W konkurencji nordic walking nie obowiązywał podział na kategorie wiekowe. W biegu głównym wzięło udział dwustu sześciu uczestników.

W 11 Biegu Świętych Mikołajów pobiegło 351 biegaczy z 40 miejscowości: Bytom, Jejkowice, Nieborowice, Rudę Śląską, Zabrze, Miasteczko Śląskie, Chorzów, Dąbowa Górnicza, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Kalety, Tarnowskie Góry, Sosnowiec, Gliwice, Katowice, Radzionków, Wielowieś, Bieruń, Czerwionkę-Leszczyny, Świętochłowice, Knurów, Stanowice, Olkusz, Będzin, Szymocice, Rybnik, Myślenice, Brudzowice, Żory, Częstochowę, Jaworzno, Kedzierzyn-Koźle, Kraków, Myślachowice, Świerklaniec, Żywiec, Wodzisław Śląski.

11 Biegowi Świętych Mikołajów towarzyszył jarmark świąteczny przygotowany przez Wspólnotę Burego Misia, wystawa 10 lat biegania z Świętym Mikołajem oraz koncert przygotowany przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. F.Chopina w Bytomiu.

Dużą wartością Biegu jest także współpraca organizacji pozarządowych takich jak ZHR, ZHP, PCK oraz wolontariuszy z klasy policyjnej ZSAEiO w Bytomiu oraz I LO. Łącznie zaangażowanych jest 100 wolontariuszy. Ponadto odnotowujemy udział ponad 100 osób towarzyszących, rodzice, dziadkowie, współmałżonkowie. Ponadto z Biegiem stykają się klienci CH Agora oraz mieszkańcy Bytomia.

Wydarzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i wsparcie wielu przyjaciół.

Brak odpowiedzi - dodaj swoją:

Dodaj odpowiedź