Piotr Koj

Blog

Jak można dobrze zainwestować w sport

10 sierpnia 2018
Możliwość komentowania Jak można dobrze zainwestować w sport została wyłączona

Legia przegrywa w Pucharze Europy z amatorami z Luksemburga, a w Berlinie Polscy lekkoatleci zdobyli już sześć medali mistrzostw Europy. W środę złoto w pchnięciu kulą wywalczyła Paulina Guba. Polka uzyskała 19 metrów i 33 centymetry i po raz pierwszy w karierze zdobyła tytuł mistrzowski. Dzisiaj srebro wybiegał na 1500m Marcin Lewandowski.

F91 Dudelange to półamatorska drużyna z Luksemburga (taka kropka pod Belgią na mapie), która przez 27 lat w eliminacjach europejskich pucharów wygrała tylko kilka razy, głównie z równie słabymi zespołami. A wczoraj pokonała Legię Warszawa 2:1. Forma mistrza Polski zaniepokoiła wiele osób. Do tego stopnia, że pomoc humanitarną zaoferowała drużyna grająca w 8. lidze – Naprzód Świbie. Zaproponowała, że to ona zagra w rewanżu z F91, bo “będzie bardziej sprawiedliwie, jak amatorzy zagrają z amatorami”. Rezerwowy prawy obrońca Legii zarabia dziesięć razy więcej niż gwiazdy Dudelange, które skuszone zostały głównie finansami. Co więcej, jego zarobki są większe niż budżet dziesięciu klubów ligi luksemburskiej.

Dlaczego o tym pisze? Po pierwsze, aby pokazać, że można dobrze inwestować w sport, patrz lekkoatletyka. Po drugie, aby przypomnieć, że polska piłka nożna, to nadal skompromitowane bagno, gdzie przelewają się miliony (z próżnego, w próżne), choć jakby się tak bliżej przyglądnąć zawsze na tym ktoś zarabia. Podobnie sytuacja wygląda w Bytomiu, el presidente lokował pięć lat miliony w Polonię (sam się chwalił publicznie, że nigdy miasto nie dawało tak dużo na klub), a ta nadal gra w piątej klasie rozgrywkowej. Do tego ta mania wielkości. Amatorzy z Luskemburga, choć to mistrz kraju, grają na obiekcie mieszczącym niespełna 4000 miejsc. A my, wolą el presidente, chcemy budować stadion za 40 milionów złotych, dla 8500 kibiców.

Gdzie tu logika?? Ale kto bogatemu zabroni, zwłaszcza za nieswoje pieniądze…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.