Piotr Koj

Blog

Jak promować Bytom?

22 kwietnia 2019
Możliwość komentowania Jak promować Bytom? została wyłączona

Słowo „promocja” pochodzi od łacińskich wyrazów promotio i promovere, oznaczających „poparcie” i „prowadzenie naprzód”. Promocja w odniesieniu do miasta jest procesem polegającym na wzajemnym oddziaływaniu, aby pobudzić, wspierać i inicjować jego rozwój. Wzajemne oddziaływanie polega na wywoływaniu zmian postaw oraz zachowań różnych grup społecznych związanych z miastem.

Tak więc promocja miasta to bardzo szeroki temat, organizatorzy spróbują przybliżyć chociaż kilka kluczowych elementów: określenie grupy docelowej, promocję zewnętrzną i wewnętrzną, problem sezonowości oraz konieczność posiadania kompleksowej identyfikacji wizualnej…

Tyle ze strony wydarzenia projektu Bytom2054.

Lokalny patriotyzm zyskuje na popularności. Coraz więcej osób z dumą opowiada o miejscu, w którym się wychowało i skąd pochodzi. Marketing szeptany jest oczywiście najskuteczniejszy, ale samorządy także są coraz bardziej aktywne w zakresie marketingu miejsc. Promocja miast przyciąga nie tylko turystów, ale także inwestorów i deweloperów, czego efektem jest poprawa życia mieszkańców. Po latach posuchy, konieczne jest ponowne zadanie pytania – jak promować Bytom? Niestety większość  priorytetów strategii promocji naszego miasta, została wyrzucona do kosza. Tak więc, przed nami zadanie stworzenia nowej, zwłaszcza że 6 lat to szmat czasu. Mamy spory potencjał, stąd też jest o czym rozmawiać. Zapraszam więc na debatę projektu Bytom2054 zatytułowaną “Jak promować Bytom?”, w najbliższy czwartek (czyli jak co miesiąc w ostatni czwartek miesiąca), na godzinę 18.00, do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy placu Sobieskiego.

https://www.facebook.com/events/462182317656906/

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.