Piotr Koj

Blog

Jakie będą dla Bytomia skutki wprowadzenia programu naprawczego dla górnictwa? Na to pytanie trudno dzisiaj odpowiedzieć. Kluczowe jest jednak inne: czy władze miasta problem dostrzegają i jak się do jego rozwiązania przygotowują? Jak ujawnił portal górniczy nettg.pl: Z naszych informacji wynika, że pewne jego zapisy są ciągle modyfikowane, na pewno jednak cztery kopalnie Kompanii Węglowej zostaną przeznaczone do likwidacji. Chodzi o kopalnie: Pokój, Brzeszcze, Sośnicę-Makoszowy i Bobrek-Centrum. Likwidacją zajmie się Spółka Restrukturyzacji Kopalń, która po nowelizacji ustawy o restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego w latach 2008-2015 będzie mogła – zgodnie z przepisami unijnymi – otrzymać środki budżetowe na ten cel. Tak więc mamy sytuację dość jasną, zwłaszcza że premier poinformowała, że: Rada Ministrów przyjęła program naprawy sytuacji w Kompanii Węglowej. Ustawa ma trafić do Sejmu. “Tam, gdzie będziemy wygaszać kopalnie, będziemy rozszerzać strefy gospodarcze i wspierać przemysł” . Dodała, że powołano specjalny zespół, który zajmie się specjalnym programem dla Śląska.

Nie wiem kiedy powstanie specjalny zespół, nie wiem kiedy zostanie opracowany specjalny program, wiem natomiast, że nikt o bytomian i Bytom nie zadba, bez dużego wysiłku władz miasta, przy wsparciu i kontroli mieszkańców.

1383109145-powstancy-slascy-kopalnia

zobacz archiwum wiadomości »

2 komentarze

  1. ~Michał pisze:

    Maskara! Bytom będzie dzikim zachodem. Aż strach będzie na ulice wychodzić.

  2. ~Mateusz pisze:

    Rzeczywiście bardzo jestem ciekaw jak ta sytuacja się rozwinie. Na papierze pewnie będzie wyglądało wszystko pięknie i wspaniale. Niestety na pewno zaczną się problemy przy wprowadzaniu planu naprawczego i będzie potrzeba wielkiego wysiłku całego miasta, aby wszystkim wyszło to na dobre.