Piotr Koj

Blog

Jest problem

13 kwietnia 2023
Możliwość komentowania Jest problem została wyłączona

Łukasz Sakowski, znany bloger popularnonaukowy – “To Tylko Teoria”, ujawnił wstrząsającą historię swojej młodości: jako 13-letni chłopiec miał zostać zmanipulowany przez 40-letniego transseksualistę i nakłoniony do “zmiany płci”. “Fachowcy” mieli mu sfabrykować diagnozę i popchnąć ku chemicznej terapii. Dzisiaj, po latach, mężczyzna opowiada o krzywdzie, jaka spotkała go ze strony lewicowych działaczy gender.

Transowanie dzieci jest tematem tabu, który omija postępowa lewica. Od dzisiaj ignorowanie tego problemu staje się jeszcze trudniejsze dla szerszej publiki: na jaw wychodzi bowiem kolejna, dramatyczna historia osoby skrzywdzonej przez tęczowych działaczy.

Zachęcam do lektury https://www.tysol.pl/a102621-znany-polski-bloger-ujawnia-zostalem-nakloniony-do-zmiany-plci-przez-transseksualiste

A tak na marginesie, w Alicante, na wschodzie Hiszpanii, mężczyzna oskarżony przez byłą żonę i matkę swojego syna o przemoc wobec kobiet, może uniknąć kary, gdyż oficjalnie zmienił płeć i zarejestrował się w urzędzie stanu cywilnego jako przedstawiciel płci pięknej – podała hiszpańska telewizja publiczna TVE. Oskarżony utrzymuje, że nie może być sądzony za przemoc wobec kobiet, gdyż ustawa dotycząca rzeczywistej i efektywnej równości osób trans, która weszła w życie w Hiszpanii na początku marca, ma na celu ochronę kobiet przed przemocą ze strony mężczyzn.

Kolejny wątek podniesiony przez Kaye Szulczewską: Widzę branżę trans biznesu podobnie do branży beauty. Tylko tu zamiast piękna kapitalizuje się płeć. W obu przypadkach targetem są zagubione i niepewne siebie jednostki, którym cyniczny marketing wmawia, że jakieś zabiegi pozwolą im być “prawdziwym sobą”.

Z innej strony, była pływaczka Uniwersytetu Kentucky, Riley Gaines, oskarżyła organizującej przeprowadzającą zawody sportowe dla szkół wyższych w USA (NCAA) o to, że zmusza kobiety do rywalizacji z „biologicznym mężczyzną nazwiskiem Lia Thomas”. Zaznaczyła, że niestety doświadczenia kobiet biorących udział w zawodach organizowanych przez NCAA nie są odosobnione i generalnie kobiety uprawiające sport cierpią przez politykę, w której transpłciowi sportowcy są dopuszczani do rywalizacji z kobietami.

Na końcu przypomnę, że zupełnie innym tematem są indywidualne przypadki osób, które mają problem ze swoją płcią, którzy zostali objęci opieką specjalistów i dla których zmiana płci jest uzasadnioną decyzją. Nie ma tam idelogii, przemysłu, wykorzystywania tego faktu czy to dla na przykład uniknięcia kary, czy dla osiągania sukcesów w sporcie.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.