Piotr Koj

Blog

Jest sukces, teraz czeka nas ciężka i odpowiedzialna praca

9 lutego 2013
Możliwość komentowania Jest sukces, teraz czeka nas ciężka i odpowiedzialna praca została wyłączona

Na szczycie UE premier Donald Tusk miał ważne zadanie: bronić korzystnej dla Polski propozycji budżetu UE przedstawionej w listopadzie przez szefa Rady Europejskiej.

I udało się, mamy sukces, dostaniemy ze wspólnej kasy ok. 106 mld euro – o 4 proc. więcej niż w poprzednim wieloletnim budżecie, z czego prawie 73 mld euro przypadnie na politykę spójności. Polska jest więc jednym ze zwycięzców brukselskiego szczytu. Ale to już za nami. Równie ważne, a nawet ważniejsze od tego, będzie to, jak te środki wykorzystamy. Nie będzie to łatwe, bowiem znacznie więcej w kolejnym budżecie ma być tzw. instrumentów zwrotnych, a nie prostych dotacji. Oznacza to, że na wsparcie będą mogły liczyć tylko konkurencyjne, uzasadnione z biznesowego punktu widzenia projekty.

Z tego punktu widzenia należy podejść do zadań, jakie nas w tym kontekście czekają w Bytomiu. Cieszę się, że mamy politykę kontynuacji projektów, a nie kolejną próbę zmiany na siłę, byle inaczej niż Koj.  Istotne jest, aby je dobrze przygotować pod kątem ich konkurencyjności wobec setek innych projektów, a co najważniejsze przekonać decydentów, że są one równie ważne dla Bytomia, jak dla całego województwa…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.