Piotr Koj

Blog

Jestem świnią??

5 maja 2019
Możliwość komentowania Jestem świnią?? została wyłączona

Niektórzy czytelnicy bloga byli nieusatysfakcjonowani moim wpisem o nienawistnym wystąpieniu Jażdżewskiego. Dlatego też wracam do tematu. Na początku kilka wyjaśnień.

Często mówi się o Kościele. Czym jest tenże mityczny Kościół? Otóż przez wieki był rozumiany jako societas perfecta, doskonała społeczność, która pod przewodnictwem pasterzy zmierza do celu ostatecznego. To wspólnota, w którym jest wiele członków, a każdy zgodnie z otrzymanym darem przyczynia się do jej budowania. Dlatego też atak Jażdżewskiego jest atakiem na mnie, członka tejże społeczności, tejże wspólnoty. Warto podkreślić, że wspólnota ta ma ponad 2000 lat, a w Polsce ponad 1050. Czy jest społecznością idealną? Oczywiście, że nie.  Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Jezusa Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem.

Jażdżewski grzmiał, Polski Kościół zaparł się Ewangelii i zaparł się Chrystusa i gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki do tego, żeby zaganiać pokorne owieczki do zagrody. Czy jest to ocena uprawniona względem milionów Polaków tworzących Kościół? Nie przypominam sobie, abym używał pałki i zagarniał kogokolwiek do “zagrody”.

Znam bardzo wielu księży. Mam to szczęście, że zdecydowana większość z nich nie jest czarnoksiężnikami (mówię tak z ostrożności, żeby nie było że mam pewność do 100% z nich). Nie życzę sobie, aby ktokolwiek nazywał mnie, moich duszpasterzy (choć nie jesteśmy idealni, bo któż z nas jest) świniami, choć to zwierzęta bardzo użyteczne.  Trzeba mieć wyjątkowy tupet, aby 3 maja, w Święto Maryi Królowej Polski, w święto jak wiadomo dla wielu Polaków niezwykle ważne, człowiek w publicznym miejscu porównywał wspólnotę Kościoła, czyli miliony Polaków do tarzającej się w błocie świni. Jest zachowanie chamskie i obliczone li tylko na polityczny efekt. Tani antyklerykalizm jest wykorzystywany, przez Koalicję Europejską, a Jażdżewski powiedział tylko to, co Tusk nie chce wprost mówić, ale próbuje to politycznie rozgrywać.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.