Piotr Koj

Blog

Jubileuszowy Europejski Kongres Gospodarczy

16 maja 2018
Możliwość komentowania Jubileuszowy Europejski Kongres Gospodarczy została wyłączona

To był już dziesiąty Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Ponad 150 sesji tematycznych, 900 prelegentów i rekordowa frekwencja wśród gości – 11,5 tys. uczestników, w tym ponad 700 przedstawicieli mediów – w Katowicach. Tegoroczna edycja Kongresu była wyjątkowa w wielu wymiarach. Wzięli w niej udział unijni dygnitarze, kluczowi przedstawiciele polskiego rządu, krajowego i europejskiego parlamentu, ministrowie i wiceministrowie z Europy i świata oraz reprezentanci biznesu, eksperci i liderzy opinii. Szczególnie warty odnotowania jest European Start-up Days, wydarzenie towarzyszące Kongresowi, które odwiedziło ponad 2,5 tys. osób.

Tak ogromne zainteresowanie otoczenia jest dowodem na to, że tworzenie przestrzeni do dialogu i nawiązywania relacji biznesowych ma sens.

Jak co roku szukałem na Kongresie mojego miasta, no i jego władze. Niestety, trudno było kogolwiek dostrzec. A przecież, do doskonałe miejsce do poszukiwania nowych inwestorów, do nawiązywania konataktów, a także do podnoszenia wiedzy i kompetencji. Bytomskim akcentem był udział Mariusza Wołosza, jako prelegenta, w ciekawym panelu poświęconym finansowaniu systemu zdrowia.

Bytom był też bohaterem panelu  Samorządy wobec demografii i migracji. Niestety zaliczamy się do miast, które się najszybciej wyludniają i którego dotyczą wszystkie negatywne procesy jakie zachodzą w tym obszarze. Między innymi Bytom ma ujemny przyrost naturalny wynoszący -560. Odpowiada to przyrostowi naturalnemu -3,3 na 1000 mieszkańców Bytomia.

Nie dziwię się, wszak od sześciu lat Bytom dryfuje, nie ma strategii, nie ma konsekwencji, nie ma pomysłu. Liczą się partykularne interesy rządzącego układu.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.