Piotr Koj

Aktualności

Kadry PO

30 stycznia 2024
Możliwość komentowania Kadry PO została wyłączona

Tomasz Połeć stracił stanowisko Głównego Inspektora Transportu Drogowego w 2016 roku, gdy zastąpił go po zmianie władzy Alvin Gajadhur. Teraz były szef GITD wraca na stanowisko zastępcy, a kojarzony był wcześniej m.in. z montażu przy drogach fotoradarów.

Nowy-stary pracownik Inspektoratu zaczynał karierę w latach 80-tych w Milicji Obywatelskiej. Później pracował Komendzie Wojewódzkiej Policji w Nowym Sączu, a następnie w Komendzie Głównej Policji (lata 1995–2002).

W 2002 roku został oddelegowany do Inspekcji Transportu Drogowego obejmując stanowisko Zastępcy Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Pracował do 2007 roku, kiedy został szefem GITD.

Z Połeciem wiąże się nietypowa nominacja generalska, ponieważ w 2012 r. został pierwszym w historii oficerem Policji, którzy został mianowany na stopień nadinspektora policji, chociaż nie pełnił czynnej służby. O nominację wystąpił ówczesny minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak.

Połeć to bliski współpracownik Sławomira Nowaka. W latach 2016-2019 był doradcą w Ukrawtodorze, rządowej agencji budowy dróg na Ukrainie, którą zarządzał wtedy Nowak.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.