Piotr Koj

Blog

Każdy może potrzebować Domu Nadziei

23 stycznia 2014
Możliwość komentowania Każdy może potrzebować Domu Nadziei została wyłączona

Nikomu nie życzę, aby ktoś z jego bliskich potrzebował wsparcia “Domu Nadziei”. A przecież niestety, codziennie słyszymy o ludziach, którzy przegrali z uzależnieniami, także od alkoholu i narkotyków. Wtedy potrzebują i oni, i ich rodziny, nie tylko nadziei, ale i domu, domu w którym znajdą pomoc – “Domu Nadziei”… Niestety zapominają o tym niektórzy mieszkańcy Stolarzowic, którzy sprzeciwiają się budowie nowego ośrodka w tej dzielnicy naszego miasta. Jakimi się posługują argumentami? Warto zacytować:
Nasza okolica postrzegana jest jako spokojna dzielnica Bytomia. Niestety jeżeli będziemy bierni i pozwolimy na budowę ośrodka dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków (przypomnijmy, że według statutu może tu powstać noclegownia, bądź ośrodek dla osób z zaburzeniami psychicznymi) ta sytuacja się zmieni…na gorsze! Już nie będziemy mogli czuć się bezpiecznie we własnych domach, ponieważ wzrośnie przestępczość i kradzieże…”.
Nie wiem skąd te daleko idące wnioski. Przecież nie z doświadczeń Bobrka i mieszkańców tamtejszej parafii i dzielnicy. Na pewno nie z informacji od policji czy też Urzędu Miasta. Tak rodzą się mity, strach i uprzedzenia…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.