Piotr Koj

Blog

Kilka pytań do pewnej partii…

9 grudnia 2021
Możliwość komentowania Kilka pytań do pewnej partii… została wyłączona

Dzisiaj kilka pytań.

40 rocznica stanu wojennego… Czy Platforma Obywatelska moze wyjaśnić, czemu posłanka Jachira i poseł Sterczewski wstrzymali się przy uchwale Sejmu upamiętniającej ofiary pacyfikacji kopalni Wujek oraz pozostałe ofiary stanu wojennego?

Donald Tusk zajął pierwsze miejsce w rankingu Politico najbardziej wpływowych polityków w Europie. Ale w kategorii „Disrupter” -zakłócacz, wywołujący zamieszki. Czy nie jest to potwierdzenie ankiet przed jego hurra powrotem do polskiej polityki – sondaż IBRiS dla “Rzeczpospolitej” 54,3 proc. respondentów uważa, że powrót byłego premiera źle wpłynie na polską politykę, analiza Instytutu Badań Pollster dla “Super Expressu”. 44 proc. ankietowanych twierdzi  źle się stało, że Donlad Tusk wrócił do kierowania Platformą Obywatelską?

Czemu Platforma Obywatelska nie przestrzega swojej deklaracji ideowej? “Fundamentem cywilizacji Zachodu jest Dekalog. Wierzymy wspólnie w trwałą wartość norm w nim zawartych. Nie chcemy, by Państwo przypisywało sobie rolę strażnika Dekalogu. Ale Państwo nie może pozwalać, by jedni – łamiąc zawarte w nim zasady – pozbawiali w ten sposób godności i praw innych albo deprawowali tych, którzy nie dojrzeli jeszcze do pełnej odpowiedzialności za swoje życie. Dlatego zadaniem Państwa jest roztropne wspieranie rodziny i tradycyjnych norm obyczajowych, służących jej trwałości i rozwojowi. Dlatego prawo winno ochraniać życie ludzkie, tak jak czyni to obowiązujące dziś w Polsce ustawodawstwo, zakazując również eutanazji i ograniczając badania genetyczne”.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.