Piotr Koj

Blog

Kilka słów o lewicy (skrajnej)

6 grudnia 2021
Możliwość komentowania Kilka słów o lewicy (skrajnej) została wyłączona

Mizoginistyczno-transfobiczno-antyfeministyczni anarchiści z jednego skłotu zaatakowali tranqeerowo-margotoczne osoby aktywistyczne z drugiego.

W Warszawie trwa batalia między mieszkańcami lewicowych skłotów. Skłot Syrena został zaatakowany przez skłot Przychodnia. W ruch poszły cegły, koktajle mołotowa i petardy.

O szczegółach starcia między skłotami napisał w sieci Kolektyw PyRA, lewicowy ruch z Poznania. „UWAGA, NA SYRENIE ATAK MACZYSTÓW Z PRZYCHODNI! SĄ OSOBY RANNE! W środku pozostają działaczki feministyczne, latają mołotowy, petardy i cegły” – napisał rzeczony kolektyw. Według informacji przekazanych przez inne środowiska lewicowe, przyczyną sporu był fakt wyrzucenia bywalca z jednego ze skłotów.

Skłoty od wielu lat są w Polsce patologicznym elementem krajobrazu dużych miast; dotyczy to zwłaszcza Warszawy. Władze polskiej stolicy, wzorując się być może na włodarzach miast niemieckich, zwłaszcza Berlina, tolerują nielegalne zasiedlanie opuszczonych budynków, także w centrach. Takie miejsca stają się następnie rozsadnikami skrajnej lewicowej propagandy, a jak się teraz okazuje – także przemocy.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.