Piotr Koj

Blog

Koalicja kłamstwa

27 lutego 2024
Możliwość komentowania Koalicja kłamstwa została wyłączona

13 lutego prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Gabinetowej poświęcone kluczowym inwestycjom dla rozwoju i bezpieczeństwa Polski. Dotyczy to m.in. realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego, budowy elektrowni jądrowej czy modernizacji polskiej armii.

W trakcie jawnej części posiedzenia premier Donald Tusk w kontekście CPK powiedział, że „wszystkie dotychczasowe ekspertyzy, z jakimi mieliśmy okazję się zapoznać, stawiają pod znakiem zapytania zarówno dane wyjściowe, jak i dane końcowe, jeśli chodzi o tę inwestycję”.

Posłowie PiS Piotr Müller i Krzysztof Kubów postanowili powiedzieć “sprawdzam”: O jakie ekspertyzy i opinie chodzi? Czy istnieją takie ekspertyzy, które posiada rząd i które potwierdzają tezę wygłoszoną przez Prezesa Rady Ministrów? Jeśli istnieją, prosimy o ich wymienienie, przedstawienie i przesłanie celem zapoznania się z nimi. Jeśli takie ekspertyzy istnieją, prosimy o podanie, kto takie ekspertyzy przygotował. Czy po 13 grudnia 2023 r. przedstawiciele rządu zlecą przygotowanie opinii i ekspertyz w zakresie zasadności realizacji CPK? Jeśli tak, prosimy o ich przedstawienie celem zapoznania się z nimi.

W odpowiedzi Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie wskazała ekspertyz, na które powoływał się premier, oraz wyjaśniła, że nie posiada utrwalonych na nośniku ekspertyz ani informacji publicznej w zakresie objętym wnioskiem.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.