Piotr Koj

Blog

Koj czy Ty masz obesje??

16 października 2018
Możliwość komentowania Koj czy Ty masz obesje?? została wyłączona

Jeden z bytomian zapytałe mnie czy nie mam czasem obsesji na punkcie Bartyli? Dobre pytanie. Odpowiem krótko, mam obsesje, ale nie punkcie Bartyli, lecz na punkcie Bytomia. Od sześciu lat patrzę ze smutkiem, oburzeniem i swoistą bezradnością na to, co rządzący układ wyprawia z miastem, które zostało zamienione w prywatny folwark. Dzisiaj musiałem na bytomskim rynku odskoczyć, żeby “nie zostać przejechanym” przez Jakuba Snochowskiego. Dlaczego jeździ po Rynku swoją wypasioną furą nie wiem, czy reaguje na to monitoring nie wiem, choć wątpię. A przecież taka jazda po ryneczku to niewinne igraszki wobec tego co się wyprawia od sześciu lat w tym mieście.

I krew mnie zalewa, kiedy na tydzień przed wyborami mnożą się cuda: projekt stadionu, remont budynku na Siemianowickiej, galopująca rewitalizacja, otwierane zakłady pracy. A to wszystko, jak to mówią pic na wodę fotomontaż. Po wyborach okaże się że to wydmuszki. Owszem firmy są i będą działały w Bytomiu, ale jak na razie ich “uruchomienie” to ukłon wobec el presidente przed wyborami, żeby znów mógł wypiąć tą swoją klatę…

Ze smutkiem odnotowałem też uroczystą sesję Rady Miasta. Na trzy dni przed końcem kampanii to niestety także ustawka, żeby znowu wykorzystać to PRowo.

A rzeczywistość wokół nas trzeszczy. Pracownicy edukacji znowu pełni obaw, czy przez fanaberie el presidente otrzymają wypłaty, bo brakuje w kasie 12 milionów złotych. I mówią o tym nie uczestnicy kampanii, lecz Dziennik Zachodni.

Nie chcę ani sekundy dłużej takiego Bytomia. Bytomia pełnego hasi, z panoszącym się układem i mafią, źle zarządzanego, z potężnymi długami mimo braku inwestycji, gdzie panuje pełna bezkarność, a mieszkańcom się nieustannie robi wodę z mózgu, korzystając z miejskiej kasy i udając realizowanie polityki informacyjnej. Nie chcę takiego Bytomia i apeluję do Was bytomian, aby 21 października uratować miasto, wyrzucając szkodników na hasiok historii…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.