Piotr Koj

Blog

Znamy kolejną decyzję personalną prezydenta Bartyli. Kierownikiem Biura Prasowego, a analizując obowiązki, także rzecznikiem, został dziennikarz sportowy Dariusz Leśnikowski. Kolejny kolega z boiska… i tym razem desant z Katowic. A gdzież to święte oburzenie, sprzeciwy i deklaracje: my zatrudnimy tylko bytomian. Słyszałem też, że zwłaszcza Bytomskie Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe i Zakład Budynków Miejskich mylone są z urzędem pracy. Wielu nowych pracowników się pojawiło… Czy to prawda, że wśród nich jest ostatni sekretarz miasta z czasów rządów SLD, zaś Laura Klekocka otrzymała zlecenie na roznoszenie pism po mieszkaniach, mimo że wcześniej czyniły to bez dodatkowych kosztów firmy sprzątające budynki?

A teraz zmiena tematu. Proponuję, aby wszyscy zatroskani o przyszłość szkolnictwa, zwłaszcza technicznego w Bytomiu, ze szczególnym uwzględnieniem Technikum nr 4 (dawnego „elektronika”), skupili się nad mądrą organizacją nauczania. Opublikowany dzisiaj ranking „Rzeczypospolitej” i miesięcznika „Perspektywy” wykazał, że nadal najlepszym bytomskim technikum jest Technikum nr 6 (przy Zespole Szkół Technicznych). Skąd taki wniosek? To jedyne bytomskie technikum na tej zaszczytnej liście,  zajęło 82. miejsce na 250 szkół. I sytuacja ta powtarza się. Warto także odnotować 192. miejsce Technikum nr 3 (Państwowe Szkoły Budownictwa) w rankingu olimpijskim (dotyczy olimpiad przedmiotowych). Czy związku z tym kosztowne przenosiny istniejącego ciągle (wbrew powtarzanym kłamstwom) Technikum nr 4 mają sens? Dobry gospodarz zainwestowałby w rozwój silnej szkoły technicznej przy placu Sobieskiego.

zobacz archiwum wiadomości »

Jedna odpowiedź:

 1. ~joni pisze:

  Witam,
  Chciałbym zadać jedno pytanie zw. z Pana wypowiedzią. Napisał Pan:

  “Czy związku z tym kosztowne przenosiny istniejącego ciągle (wbrew powtarzanym kłamstwom) Technikum nr 4 mają sens? Dobry gospodarz zainwestowałby w rozwój silnej szkoły technicznej przy placu Sobieskiego.”

  Chciałbym się dowiedzieć czy chodząc do szkoły przy ulicy Webera, wciąż należe do “ciągle istniejęcego” Technikum nr. 4 zw. “elektronikiem”? Nawet jeśli w ZSAEIO nie uczy mnie żaden nauczyciel, który kształcił mnie w elektroniku? Nawet jeśli nie mam sprzętu, który dawał mi elektronik?

  Panie Prezydencie proszę o odpowiedź.