Piotr Koj

Blog

Koleją do Katowic i nie tylko

11 grudnia 2018
Możliwość komentowania Koleją do Katowic i nie tylko została wyłączona

Cieszę sie, że po tylu latach, w końcu, Koleje Śląskie zauważyły w naszym mieście i w jego mieszkańcach potencjał. Jak informuje bytomski.pl : W nowym rozkładzie pojawi się pociąg z Katowic do Bytomia około godziny 17:30. Do tej pory pomiędzy 16:30 a 18:30 była luka, na co szczególnie uskarżali się pasażerowie z Bytomia pracujący w stolicy województwa. Od niedzieli ten problem zostanie rozwiązany, dzięki czemu powroty do domu staną się łatwiejsze. Ponadto wraz z nowym rozkładem jazdy Bytom zyska dodatkowy pociąg ok. 18:30 do Oświęcimia.

Z miesiąca na miesiąc coraz więcej bytomian korzysta z pociągów. Szczególną popularnością cieszy się połączenie z Katowicami. W głównej mierze to zasługa stopniowego ulepszania oferty na tej trasie przez Koleje Śląskie. Spółka konsektentnie zwiększa liczbę kursów, obniżyła ceny do 3 zł za bilet jenorazowy oraz do 70 zł za bilet miesięczny, zwolniła z opłat przewóz rowerów, a także wprowadziła do obsługi linii nowoczesne pociągi PESA Elf 2 dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych i wyposażone w klimatyzację, mocowania do rowerów, gniazdka elektryczne do ładowania urządzeń przenośnych, wizyjny i dźwiękowy system informacji pasażerskiej oraz toaletę próżniową działającą w układzie zamkniętym. To w połączeniu z krótkim czasem przejazdu wynoszącym zaledwie 23 minuty powoduje, że bytomianie zaczynają się przesiadać do pociągów z autobusów, tramwajów, a nawet samochodów.

To oczywiście mały “sukces”, do normalności jeszcze daleko. Co dalej? Jak dla mnie, najważniejsze jest przywrócenie połączeń do Gliwic. To dla bytomian drugi kluczowy kierunek podróży, do pracy i do szkoły.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.