Piotr Koj

Blog

To już dwudziesta druga inauguracja roku szkolnego w Zespole Ogólnokształcących Szkół Społecznych, czyli w szkole społecznej. Cóż to jest wobec ponadstuletnich historii wielu bytomskich szkół. A jednak w przypadku szkół niepublicznych (niektórzy mówią: prywatnych) każdy rok jest trudny. Ponieważ działają na rynku, muszą pozyskać i utrzymać klientów, a co za tym idzie – środki finansowe na swoją działalność. A nie jest to zadanie łatwe, czego dowodzi wiele takich placówek, które już przestały funkcjonować.
Bytomska szkoła ma bardzo ciekawą i bogatą ofertę edukacyjną, a jej najlepszą promocją są zadowoleni rodzice i uczniowie. W czasie wakacji ze zdziwieniem zauważyłem, że w wielu rejonach kraju, nawet we wsiach i miasteczkach, funkcjonują szkoły niepubliczne. To efekt działań lokalnych społeczności, które w ten sposób uratowały swoje szkoły, decydując się na dalszą pracę w nowej formule. I czynią to z powodzeniem, ku zadowoleniu rodziców i uczniów. A wracając do Bytomia – najbardziej cieszę się, kiedy wśród nowych uczniów pojawiają się dzieci naszych absolwentów.

zobacz archiwum wiadomości »

3 komentarze

  1. ~onn7x6 pisze:

    To już wiemy chyba co były Prezydent będzie teraz robił, wróci znów do społecznej

  2. ~bla pisze:

    A szkołę o 60 letniej tradycji Pan zlikwidował. A jakie wnioski po dzisiejszej wizycie w ” mechaniku”. Zapewnił Pan młodzieży z “Elektronika” super “komfortowe” warunki nauki w wyremontowanych kiblach?

  3. ~bla pisze:

    Życzę miłej pracy z młodzieżą w szkole społecznej . Na pewno jest Pan dla nich wzorem nauczyciela :(