Piotr Koj

Blog

Kolejna katastrofa

19 lipca 2018
Możliwość komentowania Kolejna katastrofa została wyłączona

Jak informuje bytomski.pl:

Runęła ściana zewnętrzna kamienicy przy ulicy Żeromskiego. Trwa przeszukiwanie gruzowiska.

Bytomska straż otrzymała zgłoszenie o katastrofie budowlanej przy ul. Żeromskiego 34 o godzinie 8:23. Uległa tam zawaleniu ściana zewnętrzna od strony podwórza oraz stropy pomiędzy parterem a drugim piętrem. Mieszkania w tym budynku już od dawna były wykwaterowane, lecz na parterze wciąż działa niepubliczny zakład opieki medycznej. Strażacy musieli ewakuować z niego osoby przebywające wewnątrz.

W akcji bierze udział 11 zastępów straży pożarnej w tym specjalistyczne grupy poszukiwawcze z Radzionkowa i Jastrzębia Zdroju. Do sprawdzenia gruzowiska wykorzystywane są psy poszukiwawcze i kamery termowizyjne. Ze względu na duże niebezpieczeństwo, ratownicy na razie nie weszli do środka. Na miejsce ma przyjechać ciężki sprzęt, za pomocą którego zostaną usunięte elementy budynku zagrażające zawaleniem.

Na miejsce przyjechała również Powiatowa Inspektor Nadzoru Budowlanego, Elżbieta Kwiecińska. Po dokonaniu oględzin stwierdziła, iż sąsiednie zabudowania nie zostały naruszone. Zawaliła się bowiem część kamienicy, która nie stykała się z budynkiem obok.

Gmina Bytom, będąca właścicielem kamienicy, będzie musiała rozebrać zawalony pion budynku, ale nie będzie konieczności wyburzenia całego obiektu. Zarządzające nim Bytomskie Mieszkania nie mają planów co do jego remontu. Przewidywano jedynie rozbiórkę oficyny i rewitalizację podwórza ze środków unijnych.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wydarzenia z roku 2012, kiedy to udało się części bytomian wmówić, że Bytom jest w ruinie. Jeżeli według “ocen” el presidente i jego zaplecza miasto było wtedy w ruinie, to ja się pytam, jaki jest stan miasta w 2018??

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.