Piotr Koj

Aktualności

Kolejny atak na ksiedza. Przypadek?

30 lipca 2019
Możliwość komentowania Kolejny atak na ksiedza. Przypadek? została wyłączona

Ksiądz prałat dr Aleksander Ziejewski został napadnięty i pobity w zakrystii bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Poszkodowany został również pracownik parafii – podało Radio Szczecin.

To się stało w niedzielę późnym popołudniem, przed planowaną Mszą. Trzech sprawców w wieku ok. 30-40 la weszło do zakrystii. Zażądali ornatów. Chcieli niby to odprawić Mszę. Proboszcz i kościelny parafii zaoponowali. Zostali mocno pobici, proboszcza bito m.in. różańcem po twarzy. Obaj poszkodowani trafili do szpitala, gdzie zszyto im porozcinane twarze. Według PAP, ucierpiała też zakrystianka. Policja zatrzymała sprawców, według PAP, mają od 27 do 53 lat i byli wcześniej notowani przez policję.

W liście udostępnionym przez biuro prasowe episkopatu Polski, abp Gądecki napisał, że z wielkim smutkiem przyjął informację o fizycznej napaści na księdza prałata, do której doszło w minioną niedzielę w kościele św. Jana Chrzciciela w Szczecinie.

Hierarcha przesłał w nim wyrazy solidarności i duchowego wsparcia oraz zapewnienia o swojej modlitwie również dla współpracowników księdza dziekana, którzy ucierpieli w ataku. Ze smutkiem dostrzegam eskalację wrogich zachowań wobec ludzi wierzących, w tym stosowanie przemocy symbolicznej i fizycznej. Choć w społeczeństwie pluralistycznym różnice światopoglądowe są oczywistością, nigdy nie mogą być usprawiedliwieniem dla tego typu nieludzkich czynów.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.