Piotr Koj

Blog

Kolejny krok do postępu??

30 czerwca 2021
Możliwość komentowania Kolejny krok do postępu?? została wyłączona

Zapłodnienie in vitro dla lesbijek i samotnych matek, a także tworzenie hybryd zwierzęco-ludzkich oraz łatwiejszy dostęp do aborcji – to założenia nowej ustawy bioetycznej we Francji.

W myśl tej ustawy dopuszczone jest zabijanie dzieci nienarodzonych z powodu „problemów psychospołecznych” matki. Ponadto pozwala także na tworzenie in vitro embrionów, których organy mogłyby być wykorzystywane jako „części zamienne” do leczenia starszych dzieci za pomocą komórek macierzystych.

Rozszerzona ma być także dostępność procedury in vitro. Obecnie jest ona dostępna tylko dla par heteroseksualnych, u których zdiagnozowano bezpłodność. Ustawa umożliwi „wspólne macierzyństwo” – komórka jajowa jednej kobiety może być umieszczona w łonie innej.

Najwięcej kontrowersji w projekcie ustawy wzbudził właśnie artykuł dotyczący medycznego wspomagania prokreacji (MAP). Do tej pory oferowane było ono tylko parom heteroseksualnym. Teraz jednak Francja rozszerza procedurę in vitro także na lesbijki i samotne matki.

Proces legislacyjny ustawy to świadectwo ogromnej siły przebicia francuskiego lobby LGBT. Forsowane jest bowiem prawo, któremu sprzeciwiają się zarówno eksperci, jak i społeczeństwo.

Wzięto pod uwagę jedynie pragnienia, zapotrzebowania niewielki części społeczeństwa. Zastanawiano się, czy współczesna nauka i technika potrafią je zrealizować. Natomiast bardzo mało się mówiło o konsekwencjach dla mających się narodzić dzieci…

Deputowani przyjęli ustawę ludzi dorosłych, którzy ustanowili prawo do dziecka. Jest to straszna regresja, która sprowadza dziecko do rangi przedmiotu umowy przed notariuszem, sprawia, że dziecko staje się dobrem, które można nabyć, za wszelką cenę, bez żadnych zasad i ograniczeń – oświadczył z kolei ruch Manif pour Tous, który zwoływał w ostatnich latach wielotysięczne manifestację, by bronić praw dziecka.

Od dziś we Francji zwierzęta są lepiej chronione niż ludzki embrion – podsumował jeden z parlamentarzystów Patirck Hetzel.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.