Piotr Koj

Blog

Kolejny odlot Szymona

15 września 2020
Możliwość komentowania Kolejny odlot Szymona została wyłączona

Prezydent Andrzej Duda jako pierwszy zagraniczny cel swojej wizyty w nowej kadencji wybrał Watykan. W trakcie swojej wizyty w Rzymie prezydent Duda spotka się też z czołowymi włoskimi politykami, ale przede wszystkim zostanie przyjęty na audiencji u papieża Franciszka w Watykanie, gdzie w związku z setną rocznicą urodzin papieża Polaka Jana Pawła II będzie się modlił i złoży kwiaty na jego grobie.

Ta decyzja prezydenta została skomentowana przez byłego konkurenta Andrzeja Dudy w niedawnych wyborach Szymona Hołownię. Kandydat, który prezentował się jako osoba wierząca i mówiąca o Bogu nagle – jak się okazuje – zaczyna mieć kłopot z klękaniem do modlitwy i przed Bogiem.

Mamy prezydenta, który – jak się dowiaduję – w przyszłym tygodniu będzie uskuteczniał turystykę religijną za nasze pieniądze, bo znowu pojedzie do Watykanu – oburzał się Hołownia. – Znowu będzie na kolanach i tak na prawdę w ramach pełnienia swoich obowiązków publicznych realizował swoje praktyki religijne po raz kolejny, bo nie wiem co by miała wnieść w tej chwili specjalnie w funkcjonowanie państwa wizyta w Watykanie – dodawał.

Dodał też:

– To  jest rzecz, która nie chce mi się zmieścić w głowie

Może to już wpływ posłanki lewicy Hanny Gill-Piątek, która ostatnio przystąpiła do ruchu Polska 2050, felietonistki “Krytyki Politycznej”, znanej z radykalnych lewicowych i antyklerykalnych pomysłów.

Cóż … Jaki polityk, taki komentarz!

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.