Piotr Koj

Blog

Kolejny rok, kolejne podsumowanie

31 grudnia 2022
Możliwość komentowania Kolejny rok, kolejne podsumowanie została wyłączona

Kończy się 2022 rok. To nie był łatwy rok. Jeszcze trwał stan epidemii, a tuż za naszą granicą rozpoczęła się wojna. Agresja Rosji na Ukrainę, przyniosła śmierć, zniszczenie i ogrom cierpienia narodowi ukraińskiemu. Przyniosła też szereg zmian nie tylko w relacjach politycznych, ale przede wszystkim gospodarczych. Putin dla celów prowadzonych działań wojennych, wykorzystał cały swój potencjał, w tym zasoby naturalne plus infrastrukturę przesyłową. Szantażem (także nuklearnym) chciał sparaliżować Europę i świat, rozbić jedność wspólnoty międzynarodowej. Warto w tym miejscu przypomnieć, że od wielu lat przestrzegaliśmy przed rosyjskim imperializmem. Czynił to jednoznacznie Ś.P. Prezydent RP Lech Kaczyński. Do naszej Ojczyzny przybyły miliony uchodźców z Ukrainy, których przyjęliśmy z wielkim sercem, ale i świetną (jak na skalę wyzwania) organizacją. Niedługo minie rok, a my nadal pomagamy z nie mniejszym zaangażowaniem. Ukraińcy mieszkają, uczą się i pracują. I z tej perspektywy należy popatrzeć na nasze aktywności.

Cieszę się, że podjąłem się w tym roku wielu wyzwań, także zupełnie nowych. Jeszcze większą radość sprawiło mi, że udało je się (w większości) pozytywnie zakończyć. Przyzwyczaiłem się, do bicia głową o ścianę, nie ukrywam jednak, że z perspektywy lat, robi się to męczące. Nie wiem czy mam nadzieję, że ta sytuacja się zmieni, pomimo że mówię o tematach prostych i oczywistych.

Czy to oznacza że nie zaliczyłem porażek? Oczywiście że nie. Na szczęście, tych było zdecydowanie mniej. Czy wyciągnąłem z nich wnioski? Mam nadzieję, że tak.

Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim, z którymi miałem przyjemność podejmować nowe i stare wyzwania. Dziękuję zwłaszcza tym, którzy okazali pomoc i wsparcie.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.