Piotr Koj

Blog

Kolejny ruch samorządowy kroczy do wyborów

4 lipca 2022
Możliwość komentowania Kolejny ruch samorządowy kroczy do wyborów została wyłączona

Znamy już cały skład zarządu struktur regionalnych Stowarzyszenia Ruch Samorządowy Tak dla Polski – Śląskie. Zasiadają w nim członkowie władz wielu miast i gmin naszego województwa. Zapowiadają: Wspólnie będziemy walczyli, aby głos regionu był jeszcze bardziej słyszalny!

Wśród wybranych wczoraj wiceprezesów prezydenci: Tychów, Rybnika, Gliwic, Bytomia, Częstochowy, Bielska-Białej, wśród członków zarządu przedstawiciele Katowic, GZM (sam przewodniczący), Psar, Cieszyna, Mikołowa, Lublińca. Skarbnik jest z Gliwic, a sekretarz z Wojkowic. Na czele prezydent Sosnowca. Kogo brakuje? Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Mysłowic, Piekar Śląskich, Radzionkowa, Tarnowskich Gór, Zabrza.

A w Radzie Regionalnej: na czele prezydent Katowic i senator PO, były prezydent Gliwic oraz wicerektor UŚl – były wicewojewoda. Wśród członków poseł PO, były wojewoda z PO, prezydent Wodzisława Śląskiego, były wiceprezydent Rudy Śląskiej (przyszły kandydat na prezydenta tego miasta), były rektor UŚl, starosta z Mikołowa, prezydent Żor.

Jak pisze szef regionalnych struktur: już teraz musimy budować struktury oddolnie, ale jednocześnie walczyć o to, aby głos samorządów z województwa był słyszalny. Nie chcemy uprawiać polityki, chcemy walczyć o dobro naszych małych ojczyzn.

Nie wiem co oznacza nie chcemy uprawiać polityki, To dziwne, bo trudno nie zauważyć, że wśród wymienionych nazwisk górują te, które są związane z Platformą Obywatelską lub też były z nią związane czy też z szeroko pojęto lewicą. Dwa nazwiska z okolic PiS-u tego stanu nie zmienią.

Przypomnę, że w Radzie Politycznej tego ruchu zasiadają: Rafał Trzaskowski, jako przewodniczący, a także Aleksandra Dulkiewicz, Adam Struzik, Tadeusz Truskolaski, Konrad Fijołek, Hanna Zdanowska i Wadim Tyszkiewicz, kolejny senator.

Jak więc widać, nie jest to ruch apolityczny, tylko zimna kalkulacja części samorządowców i gra, której stawką jest przejęcie władzy, nie tylko w samorządach. A że w miastach są duże pieniądze (zwłaszcza w tych dużych), to o zaplecze finansowe nie ma się co martwić. Jest to też wentyl bezpieczeństwa, gdyby Platforma Obywatelska zakiwała się na śmierć.

Warto zauważyć co promuje na swojej stronie ruch TAK dla Polski…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.