Piotr Koj

Blog

Kondycja niemieckiej elity

30 kwietnia 2022
Możliwość komentowania Kondycja niemieckiej elity została wyłączona

Jesteśmy ludźmi o różnym pochodzeniu, postawach politycznych i stanowiskach wobec polityki NATO, Rosji i rządu federalnego. Wszyscy głęboko potępiamy tę nieuzasadnioną wojnę Rosji na Ukrainie. Jednoczymy się w ostrzeganiu przed niekontrolowaną eskalacją wojny z nieprzewidywalnymi konsekwencjami dla całego świata oraz w przeciwstawianiu się przedłużaniu wojny i rozlewowi krwi dostawami broni – napisali w liście opublikowanym przez „Berliner Zeitung” niemieccy intelektualiści.

Autorzy listu skrytykowali fakt, że przez uczestnictwo w dostawach broni Niemcy i inne państwa NATO stały się stronami wojny, dostarczając Ukrainie broń. Dodali, że wsparcie militarne Ukraińców ze strony NATO przyczynia się do przedłużania wojny i zmniejsza szanse na rozwiązanie dyplomatyczne.

Twarzą najnowszego listu „intelektualistów niemieckich” do Kanclerza Scholza stała się wojująca feministka Alice Schwarzer, znana z wydawania pisma dla kobiet „Emma”.

Schwarzer vel „Emma” doskonale wie, że walka o pokój wymaga ofiar. Ale jak na prawdziwą niemiecką feministkę uważa, że Niemcom należy się więcej. Więcej nie tylko rozkoszy, ale pokoju. Popiera ją na początku 28 innych “myślicieli”, przedstawianych jako osoby prominentne: Alexander Kluge, Martin Walser, Reinhard Merkel, Reinhard Mey, Dieter Nuhr, Gerhard Polt, Edgar Selge, Antje Vollmer, Peter Weibel, Ranga Yogeshwar, Juli Zeh, Richard Precht. Zapewne znacie każdą z nich, wszak to ważne nazwiska… Pozostake wrzucić do „Googla” te nazwiska, choć szkoda na to czasu…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.