Piotr Koj

Blog

Konsekwencje będą ciągnąć się latami

25 lutego 2023
Możliwość komentowania Konsekwencje będą ciągnąć się latami została wyłączona

Już w 2021 roku “Die Welt” pisała Niemcy nie są atrakcyjnym krajem dla zagranicznych fachowców –  omawiając raport migracyjny rządu. Tylko niewielka część imigrantów, którzy wtedy przyjechali do Niemiec spoza Unii Europejskiej, przyjechała w celu pracy – głosi raport. A było to wtedy 1,3 mln obcokrajowców, w tym niecałe 500 tys. spoza UE (najwięcej z Indii i państw Bałkanów Zachodnich, ale także Turcji, USA i Chin). Tylko 40 tys. z nich otrzymało prawo pobytu związane z pracą.

Trudno się więc dziwić, że nie ma dnia bez przestępstw krórymi sprawcami są imigranci. Okazało się na przykład, że głośne sylwestrowe zamieszki w Berlinie to sprawka prawie wyłącznie imigrantów. Ze 145 aresztowanych 111 ma zagraniczne paszporty, a 11 z nich ma podwójne obywatelstwo. Największe grupy stanowili Afgańczycy (27) i Syryjczycy (21).

Wg niemieckiego Urzędu Policji Kryminalnej (BKA) 608 osób jest obecnie zakwalifikowanych jako tzw. osoby niebezpieczne. Z tego 504 (83%) to islamiści. Nie wszyscy są pod kontrolą: na wolności przebywa 210 islamistów stanowiących zagrożenie dla państwa.

We wtorek, w Hamburgu policja interweniowała trzy razy jednej nocy w schronisku dla uchodźców. Najpierw jeden z mieszkańców ranił pracowników, potem doszło do aktów przemocy, a następnie do zamieszek z udziałem 150 imigrantów. Zmobilizowano 12 radiowozów.

W Koburgu, po raz drugi w ciągu kilku tygodni, oskarżony uciekł z sądu przez okno. 47-letni Ghaith Abdulrahman Mahmood A., oskarżony o gwałt na swoich córkach, zbiegł gdy zdjęto mu kajdanki w WC W styczniu z sądu w Ratyzbonie uciekł morderca Rachi Chouakri. System nie daje rady…

Mimo zmiany władzy, polityka migracyjna pozostaje bez zmian. Przekonali się o tym bardzo boleśnie mieszkańcy Lörrach, gdzie kompleks 40 mieszkań ma zostać zaminiony na kwatery dla setki uchodźców. Opór mieszkańców, w tym zmuszonych do wyprowadzki, kontra władze, które twardo wcielają w życie plan nie licząc się z ich zdaniem, urasta do rangi symbolu.

Taka sytuacja ma miejsce również we Francji, Szwecji i wielu innych krajach. A tych kilka przykładów z tysięcy informacji, pozostawiam do przemyślenia…

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.