Zapraszam do kontaktu:
piotrkoj@wp.pl
MYbytomianie@wp.pl
Zapraszam do kontaktu:
piotrkoj@wp.pl
MYbytomianie@wp.pl
Czy kiedykolwiek zapytałeś swoją mamę, tatę, babcię, dziadka, czy ciocię, wujka, jak się poznali? Jak to się stało, że połączyło ich tak silne uczucie, jakim jest miłość – a co dalej sprawiło, że stanęli na ślubnym kobiercu. Tym samym weszli w całkiem nowy rozdział w swoim życiu, zakładając rodzinę i dając życie swoim dzieciom.
Tak wiele rodzin posiada niesamowite historie miłosne: dwie osoby zakochały się w sobie i romans ten odmienił ich życia już na zawsze.
Być może dorastając miałeś okazję usłyszeć historie miłosne swoich dziadków, a może i nawet zobaczyć zdjęcia.
Z okazji zbliżającego się V Światowego Zjazdu Bytomian, stowarzyszenie MYbytomianie zachęca do powrotu do tych niezwykłych zdjęć, które dla wielu ukazują najpiękniejsze chwile w życiu.
Jest jeden warunek – ślub odbył się w Bytomiu.
Także i my zachęcamy Was do podzielenia się z nami zdjęciami ślubnymi swoich krewnych, z dopiskiem roku, jeśli to możliwe i ewentualnie nazwisk osób na zdjęciu. Wspaniale byłoby gdybyście opisali krótko historię poznania się osób ze zdjęcia, jeśli to możliwe.
Gdzie wysyłamy zdjęcia i rodzinne opowieści? Przesyłamy je drogą mailową na adres mybytomianie@wp.pl lub przynosimy do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Termin upływa z dniem 1 września br.
Wszystkie zdjęcia wezmą udział w wystawie w Galerii Rotunda, a wśród uczestników organizatorzy rozlosują bony podarunkowe, jury wybierze trzy najciekawsze fotografie z opisami, które zostaną dodatkowo nagrodzone.
Współorganizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Prof.W.Studenckiego w Bytomiu. Konkurs odbywa się w ramach V Światowego Zjazdu Bytomian, który odbędzie się w dniach 9-11 września 2022 roku, szczegóły na stronie http://swiatowyzjazdbytomian.pl/
6.08 – w roku 1851 zmarł Franz von Winckler, sztygar i zarządca kopalni kruszców „Maria” w Miechowicach. W 1832 roku, ożeniwszy się z właścicielką Miechowic Marią Aresin, stał się posiadaczem ciągle potem przez siebie rozbudowywanego majątku. W 1839 roku kupił zaniedbaną wieś Katowice (około 300 mieszkańców) i rozpoczął ich wielką karierę, umieszczając tam zarząd swoich dóbr (m. in. 69 kopalń i 13 hut od Mysłowic po Rokitnicę).
5.08 – w roku 1969 zmarł w Bytomiu Józef Kwietniewski – w latach 1927-1935 naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego w Niemczech. W Bytomiu zamieszkał w 1934 roku, kiedy objął stanowisko sekretarza gimnazjum polskiego. Po wojnie, którą przeżył w obozach koncentracyjnych, wstąpił do partii komunistycznej. Od 1945 roku do śmierci pełnił obowiązki radnego Bytomia, a w latach 1947-1950 wiceprezydenta miasta. Był posłem na Sejm PRL w latach 1961-1969.
Poniżej mogą Państwo zapoznać się z moimi planami jak i sprawozdaniami z działalności na rzecz Miasta Bytom.
Mamy prawo wpływać na to, co pokazywane jest w publicznych instytucjach kultury. Zdjęcie kiepskiej sztuki z afisza to jeszcze nie cenzura.
Coraz więcej osób na świecie odczuwa osamotnienie. W Polsce najbardziej samotni czują się młodzi mężczyźni…
Joanna Mucha, minister sportu w drugim rządzie Donalda Tuska, mówiła, że należy ją nazywać “ministrą”. Łamy części gazet czy informacje stacji telewizyjnych wypełniają “polityczki”, “socjolożki”, “antropolożki”, “oficerki”, (kobiety służące w armii). Czy naprawdę przydaje to kobietom profesjonalizmu i zmusza odbiorców do szacunku?
Rosyjskie referenda na okupowanych terytoriach Ukrainy to medialne upokorzenie i kolejna odsłona wojennych zbrodni – pisze prof. Timothy SNYDER
https://wszystkoconajwazniejsze.pl/prof-timothy-snyder-odrazajace-referenda-rosji/
Lider PSL wskazał, że kwestia aborcji dzieli partie opozycyjne. Próby budowania koalicji bez uszanowania innych poglądów spełzną na niczym…
https://dorzeczy.pl/opinie/347899/lider-psl-taki-ktos-nigdy-nie-bedzie-rzadzil-w-polsce.html
Odwiedzin wszystkich: 1 598 434
Odwiedzin dzisiaj: 3