Piotr Koj

Blog

Kto za to płaci? Pan płaci… Pani płaci…

22 maja 2013
Możliwość komentowania Kto za to płaci? Pan płaci… Pani płaci… została wyłączona

Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie zasad wynajmu lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy obnaża prawdziwe intencje prezydenta Bartyli. Wielu mieszkańców zmiany ucieszą, a obciążą wszystkich… Jestem przeciwnikiem tak zwanej liberalizacji zasad dotyczących trybu ubiegania się o lokal do remontu na koszt własny przyszłego najemcy. Na podstawie doświadczeń, jakie wyniosłem z 10 lat pracy w samorządzie Bytomia, mogę stwierdzić, że miasta czyli nas – mieszkańców na to nie stać. Efekt będzie taki, że latami ciągnąć się będą sprawy o odzyskanie lokali po tym, jak duży procent zainteresowanych nie podoła remontowi.
Jestem przeciwnikiem umożliwiania przekwalifikowania na lokale socjalne i przedłużania umów na warunkach socjalnych w budynkach wspólnot. Efektem takiej strategii będzie między innymi spadek wartości lokali, spadek zainteresowania nieruchomościami w Bytomiu.

Jestem przeciwnikiem najmu lokali powyżej 80 metrów i zwycięstwa filozofii wynajmu nad sprzedażą. Bytomian na taki „gest” nie stać. Jedyną szansą zmiany wyglądu miasta jest kontynuacja intensywnej sprzedaży mieszkań mieszkańcom i klientom, dalsze tworzenie wspólnot i kontynuacja remontów w budynkach wspólnot. Taka strategia doprowadziła do zauważalnej zmiany w budynkach mieszkalnych (i nie tylko) w Bytomiu.

Nie stać nas na tani populizm. Społeczna Komisja Mieszkaniowa przypomina mi najlepsze czasy komuny. Patrząc na obecną koalicję to mnie nie dziwi… Brakuje jeszcze „darmowej” komunikacji miejskiej i będziemy mieli raj na ziemi. Do dzieła! Kwintesencja działań obecnej władzy: miasto nie musi się rozwijać, najważniejsze jest wygrać wybory, został już tylko rok…

Tego tak bardzo ważnego tematu prezydent Bartyla – mimo zobowiązania, że przy podejmowaniu każdej decyzji będzie brał pod uwagę przede wszystkim zdanie mieszkańców – „zapomniał” najwyraźniej z nami omówić…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.