Piotr Koj

Blog

Który to już ranking?

3 kwietnia 2018
Możliwość komentowania Który to już ranking? została wyłączona

Bytom znalazł się na ostatnim miejscu w Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych, w którym porównano 50 największych polskich miast. Zestawienie przygotowano na podstawie 45 wskaźników zgrupowanych w trzech obszarach: społecznym, środowiskowym i gospodarczym.

To nie pierwszy ranking, w którym Bytom odnotowuje złe wyniki lub ostatnie miejsce (jedne z ostatnich). Ktoś może powiedzieć to tylko rankingi. Owszem, jednak są dla na informacją o mieście i dają możliwość porównania nas do innych miast. Że nie wspomnę, że dla rządzących winny stać się motywacją do działań na rzecz zmiany tego stanu. Jak widać, na niektórych taka motywacja nie działa, i to od lat.

Pamiętam te czasy, kiedy ŻYCIE BARTYLI potrafiło z każdego rankingu zrobić bad news i to na pierwszej stronie, próbując udowadniać, jak to się źle w Bytomiu dzieje. Od sześciu lat prowadzi zgoła inną politykę.

Czemu o tym pisze? Przyczyn jak zawsze wiele, ale tą najważniejszą jest próba mobilizowania nas bytomian do zmiany. Jakiej zmiany? Do większej aktywności, do udziału w wyborach, do odrzucenia kolejnych obietnic bez pokrycia, do rozliczania za obietnice wcześniej złożone. Nie chcę, aby moje miasto na trwale okupowało ostatnie miejsca rankingów, nie rozwijało się i nie wykorzystywało niebywałej koniunktury.

A propos tej koniunktury. Jakim trzeba być nieudacznikiem, żeby nie wykorzystać tak sprzyjające warunki jakie ,od zwłaszcza ostatnich dwóch lat, mają miejsce w naszym kraju, czy to na rynku pracy, czy też w związku z funduszami zewnętrznymi.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.