Piotr Koj

Blog

Ku przestrodze

9 lutego 2019
Możliwość komentowania Ku przestrodze została wyłączona

Piotr Zaremba na łamach www.rp.pl wraca do wiosny, ale tej do Biedronia. Polecam cały tekst, ale te słowa dla “leniwych” w sposób szczególny:

Skądinąd także to, co proponuje Biedroń w warstwie programowej, w żaden sposób nie może pomóc zakończyć wojny. Kurs przyspieszonej reedukacji Polaków w duchu radykalnego progresizmu obyczajowego, ograniczenie uprawnień Kościoła, zaaplikowanie potężnej dawki politycznej poprawności – to w polskich warunkach recepta na podział przebiegający przez rodzinne stoły i przez szkoły, korporacje zawodowe, samorządy. A można odnieść wrażenie, że to dla niego tematyka najbardziej nienegocjowalna i najistotniejsza.

Mamy więc pomysł przemodelowania formuły sprzeciwu wobec PiS, ale ani śladu środowiskowego lub czysto ludzkiego ekumenizmu. Nie zgłosił się żaden kandydat na sklejenie różnych Polsk, ale ktoś oferujący nam nowy rozdział ostatniego boju między nimi – nowy Armagedon. Powtórzmy, wszystko z uśmiechem, z dodatkiem narzekania na całą klasę polityczną, na pasożytów z Wiejskiej – od tego nawet zaczął swą mowę na Torwarze. Ale Biedroń nie rozbiera barykad. Można nawet twierdzić, że chce budować nowe. A istniejące czynić jeszcze wyższymi.

https://www.rp.pl/Plus-Minus/190209492-Jaka-to-bedzie-Wiosna-Mity-o-Robercie-Biedroniu.html

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.