Piotr Koj

Aktualności

LEPSZY TRANSPORT PUBLICZNY I MNIEJ MIEJSC PARKINGOWYCH ROZŁADOWAŁY CENTRUM KRAKOWA

18 lipca 2018
Możliwość komentowania LEPSZY TRANSPORT PUBLICZNY I MNIEJ MIEJSC PARKINGOWYCH ROZŁADOWAŁY CENTRUM KRAKOWA została wyłączona

Aż 30 proc. więcej pasażerów w komunikacji miejskiej i 6,5 proc. mniej samochodów w śródmieściu. Taką statystykę liczoną na przestrzeni pięciu lat w obrębie tzw. drugiej obwodnicy (tworzonej m.in. przez Aleje Trzech Wieszczów) opublikowała krakowska redakcja Gazety Wyborczej. Nie odbyłoby się to gdyby nie inwestycje w transport publiczny, ale także radykalne odchudzenie centrum z miejsc parkingowych.

Widać też, że są to świeżo zbierane efekty bo tylko w pierwszym kwartale tego roku o 16 tys. wzrosła liczba sprzedawanych biletów sieciowych. Szukając wyjaśnienia zjawiska należy przede wszystkim spojrzeć na to co się ostatnio w krakowskiej komunikacji zmieniło. Przede wszystkim w zeszłym roku mieliśmy akcję porządkowania miejsc parkingowych na chodnikach. Likwidowano te, które wytyczono niezgodnie z przepisami, a w innych miejscach – aby kierowcy mogli jednak mieć gdzie pozostawiać auta – nowe koperty rysowano na ulicach. Tym samym część z nich zwężano i zmieniono w jednokierunkowe. W sumie pula miejsc zmniejszyła się o 3 tys. czyli około 17 proc.

http://www.miasto2077.pl/lepszy-transport-publiczny-i-mniej-miejsc-parkingowych-rozladowaly-centrum-krakowa/

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.