Piotr Koj

Aktualności

“Lex Siemens”

1 grudnia 2023
Możliwość komentowania “Lex Siemens” została wyłączona

Kilka uwag z internetów…

– Krzysztof Bolesta (@k_bolesta), ekspert PL 2050 ds. klimatu i energii zajmuje się wiatrakami jak Agata Staniewska – Bolesta, dyrektor Offshore w Ørsted Polska (polska spółka duńskiego Ørsted – energetyka wiatrowa).  Ciekawe, bo oboje mają nazwisko Bolesta. Przypadek pewnie.

Sytuacja się powoli klaruje. “Obóz demokratyczny”, zgodnie z przewidywaniami – przynajmniej moimi – okazał się zupełnie i beznadziejnie zapętlony w powinności i długi wdzięczności wobec państwa i biznesu niemieckiego. Ma obecnie zerowe pole manewru. Liderzy tego obozu dobrze wiedzą, że uderzając w jądrówkę, Orlen, CPK, Świnoujście oraz nachalnie promując interesy niemieckich firm, długofalowo szkodzą sobie nawet u własnego elektoratu, ale nie mogą nic w tej sprawie zrobić. Więcej: nie pozwolono im zwlekać nawet minuty i ruszyli z całą akcją jeszcze przed objęciem władzy. Nota bene, w tym kontekście staje się zrozumiała skrajna i agresywna nerwowość niemieckich mediów związana z powierzeniem misji tworzenia rządu PMM, co powoduje, że Tusk obejmie władzę 2 tygodnie później, niż Niemcy zakładali – niemiecka prasa napisała przez 6 tygodni ponad 20 wściekłych artykułów na ten właśnie temat.

Twórcy noweli “ustawy wiatrakowej” w uzasadnieniu wskazują, że odległość farm od domów wynosi: 1. we Francji – 500 metrów, a w 2. Austrii – między 500 a 1 tys. m. I proponują w Polsce .. 300 metrów.

Orlen stracił 6 mld złotych i dalej traci. To jeden z pierwszych “sukcesów” koalicji Tusk/Petru/Kołodziejczak/Hołownia/Kosiniak/Czarzasty/Biedroń. A to dopiero początek! Młodzi z dużych miast się cieszą…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.