Piotr Koj

Blog

Liczą się fakty

20 lutego 2022
Możliwość komentowania Liczą się fakty została wyłączona

Lubię słuchać prof. Zybertowicza. Dla niektórych to zapewne żenada, ale cóż… Ostatnio profesor zwrócił uwagę, że rosyjska inwazja na Ukrainie rozpocznie „całą serię katastrof humanitarnych”. A mimo tego w Europie nie widać wielkich manifestacji obrońców praw człowieka przed rosyjskimi ambasadami.

Gdzie są te wszystkie organizacje, które upominają się o uchodźców tych faktycznych, gdzie są organizacje obrońców praw człowieka, które krytykowały Polaków za obronę naszej granicy z Białorusią, gdzie są ich demonstracje przeciwko przygotowaniom do rosyjskiej agresji? – pytał retorycznie. Gdzie są ci europarlamentarzyści, którzy potępili Polskę za rzekome naruszanie wartości europejskich? 

W jego ocenie obecna sytuacja jest testem pokazującym hipokryzję rzekomego przywiązania do wartości sporej części elit brukselskich. Europejskimi wartościami gra się wobec Polski, wobec kraju, który chce mieś silniejszą pozycję w Europie – podkreślił.

Zgadzam się z prof. Zybertowiczem, że Zachód już dziś powinien rozpocząć stopniowe nakładanie sankcji na Rosję. Sankcje te powinny być rozszerzane do momentu wycofania się rosyjskich wojsk. W ten sposób udowodniono by, że opowieści o tym, iż „jesteśmy zjednoczeni i zdecydowani oparte są na faktach”.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.