Piotr Koj

Blog

Lokalne władze idą na rekord, ale nie w Bytomiu

28 marca 2018
Możliwość komentowania Lokalne władze idą na rekord, ale nie w Bytomiu została wyłączona

Rzeczpospolita informuje: w tym roku Polska może zamienić się w jeden wielki plac budowy – plany inwestycyjne samorządów przyprawiają o zawrót głowy. W sumie wszystkie miasta, gminy, powiaty i regiony zamierzają wydać na swój rozwój w 2018 r. niebagatelne 68 mld zł – tak przynajmniej wynika z wieloletnich planów finansowych. Jest to kwota rekordowa, znacznie przewyższająca zamierzenia ubiegłoroczne, gdy planowano wydać 50-53 mld zł. 2018 r. jest rokiem wyborów samorządowych.

Tak sobie czytam i myślę, że chyba nie wszyscy wykorzystują tą szansę i nawet rok wyborczy to nie zmienia. No cóż Bytom tylko w słowach Damiana Bartyli jest gospodarczym tygrysem, w rzeczywistości po Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej hula wiatr…

Ale nie tylko w tym temacie miasta wyprzedzają Bytom. Portal Samorządowy informuje: Sopot od lat promuje estetyczną i uporządkowaną przestrzeń publiczną – miejscy radni już 20 lat temu uregulowali w prawie miejscowym zasady dotyczące szyldów i reklam umieszczanych na budynkach i ulicach, jednak nie było skutecznych narzędzi egzekucji tego. Przyjęta na sesji Rady Miasta 26 marca uchwała krajobrazowa daje nowe możliwościCelem uchwały jest uporządkowanie środowiska wizualnego w mieście i ustalenie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych, urządzeń reklamowych, szyldów i ogrodzeń. W efekcie otrzymujemy harmonijną i estetyczną przestrzeń miejską. A w Bytomiu wszechogarniająca brzydota, szpetota i na dodatek nikogo to nie razi na czele z el presidente, plastykiem miejskim, czy też konserwatorem zabytków.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.