Piotr Koj

Blog

Ludzie wstydzą się

20 października 2020
Możliwość komentowania Ludzie wstydzą się została wyłączona

Podczas rozmowy z Tomaszem Lisem, Wojciech Mann komentował zachowanie rządzących oraz dyskutował o współczesnych elitach. No cóż, można przewidzieć jaki był efekt tej rozmowy.

Tomasz Lis zaczął od przypomnienia słów Manna, który stwierdził, że patrząc na postępowanie obecnej władzy ma wrażenie, że ona dokonuje jakiejś zemsty na narodzie. Mann – poproszony o rozwinięcie tej wypowiedzi – zaznaczył, że może to zrobić, ale ma trochę za mało danych.

Zastanawiam się, jakie mogą być przyczyny takiego nielubienia swojego narodu, żeby mu bez przerwy udowadniać, że jest gorszy, prowincjonalny i chwalić tych, którzy przyklaskują temu – mówił Mann.

My jesteśmy, naprawdę, z dnia na dzień spychani na jakieś marginesy. Ludzie się wstydzą tego, że mają polskie obywatelstwo – ja mówię o ludziach rozumnych i takich, którzy kawałek świata widzieli –ocenił.

Bo jeśli celem nadrzędnym jest stworzenie takiej zamkniętej puszki, w której będziemy – jak się chwalą rządzący – tworzyć nowe elity, a stare elity trzeba, może nie dosłownie wyciąć, ale albo wypchnąć z kraju, albo zepchnąć gdzieś do jakiejś pakamery, no to to jest zemsta. Tylko pytanie moje, na które nikt mi nie może odpowiedzieć – za co? – zastanawiał się Mann.

Ja rozumiem, że  można rządzących nie lubić, że można walczyć z tą władzą. Jednak te wynurzenia, to bez wątpienia wysunięte zostały w oparach absurdu, a może i czegoś więcej.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.