Piotr Koj

Blog

Macron i Rosja, nieustające pasmo błędów

7 grudnia 2022
Możliwość komentowania Macron i Rosja, nieustające pasmo błędów została wyłączona

Emmanuel Macron w sprawie Ukrainy popełnia coraz więcej błędów – ocenia «Le Figaro».

Europejczycy z Północy i Wschodu kontynentu są coraz bardziej zirytowani umiarkowanym nastawieniem Paryża do Moskwy i gafami prezydenta Emmanuela Macrona wobec Putina, co powoduje izolację Francji – zauważa w środę dziennik «Le Figaro»

Słowa prezydenta Macron o „gwarancjach bezpieczeństwa dla Rosji” zostały wykorzystane przez rosyjską propagandę i rozgniewały Europejczyków – pisze dziennik „Le Figaro”. Jaka ma być Francja Macrona? „Zamiast Norymbergi podpisanie porozumienia z Rosją i uścisk dłoni? Ukraińska krew na rękach Putina nie przeszkodzi w normalnym biznesie?” – francuski dziennik przytacza słowa sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksija Daniłowa. Cytuje też byłego prezydenta Estonii Toomasa Hendrika, który określił deklaracje prezydenta Francji jako „cholerne gówno”.

Macron w tekście “Moja Francja” pisze: “Jest Francuzem ten, dla kogo wolność jest ideałem. Nie wolność w próżni – na przykład taka, która prowadzi do decyzji o tym, by się nie szczepić. To bowiem tyrania wobec innych. Nie nieograniczona wolność jednostki, która nie baczy na współrodaków, ale wolność obywatelska, oparta na rozumie, wpisana w umowę społeczną. To wolność sumienia gwarantowana przez naszą laickość. To wolność słowa i artystycznej kreacji, która rozciąga się po wolność karykatury.”

Jak się to ma do codzinności, zwłaszcza w wykonanu autora tych słów??

https://wszystkoconajwazniejsze.pl/pepites/francja-macrona-coraz-wiecej-bledow-ukraina/

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.