Piotr Koj

Blog

Majowe świętowanie

1 maja 2019
Możliwość komentowania Majowe świętowanie została wyłączona

Nie ukrywam, że z coraz to większą radością, patrzę na rosnący z roku na rok tłum rodaków, którzy wyjeżdzają na majówkę. Bez względu czy to polskie morze czy góry, tłum rośnie. I choć nie przepadam za tłokiem, to mimo wszystko cieszę się, że coraz co większą grupę rodaków, stać na wyjazd poza miejsce zamieszkania, nie tylko latem. Cieszą zwłaszcza całe rodziny, na czele z 3+.  I co ważne nie mówię tu o właścicielach “wypasionych fur”, tylko o tych średniozamożnych rodzinach, seniorach i młodych.

Oczywiście, mam świadomość, że nadal nie wszystkich stać na taki “luksus”, jestem jednak przekonany, że jest to coraz bardziej w zasięgu polskiej rodziny.

Ja także nadrabiam lata, kiedy o majówce mogłem tylko pomarzyć, między innymi ze względu na swoje obowiązki. Tym razem wybraliśmy Karkonosze wraz z okolicami. Podziwialiśmy dzisiaj między innymi Starą Kopalnię, przykład rewitalizacji i ratowania postindustrialnych zabytków. Została zamieniona w Centrum Nauki i Sztuki, dzisiaj tętniła życiem i okrzykami maluchów, którzy wraz z rodzicami brali udział w zorganizowanej tam majówce.

Jak ogromny jest mój żal i smutek, że w mieście 6 kopalń, ani jedna nie została uratowana dla kolejnych pokoleń bytomian. Najbardziej żal kopalni Szombierki oraz kopalni Rozbark.

Miłej majówki :-)

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.