Piotr Koj

Blog

Mam nadzieję, że przyszedł czas na nowe nieszablonowe rozwiązania w Bytomiu

6 listopada 2018
Możliwość komentowania Mam nadzieję, że przyszedł czas na nowe nieszablonowe rozwiązania w Bytomiu została wyłączona

Poniżej dwa przykłady działań , może nie najważniejszych, ale przede wszystkim nowatorskich. Takich rozwiązań potrzebuje Bytom i na takie działania czekam,  i nie jestem w tym oczekiwaniu osamotniony.

Opracowaliśmy innowacyjną na skalę światową mieszanką antysmogową. Rośliny je tworzące są tak dobrane aby jak najlepiej wyłapywały pyły pochodzące z dróg. Łąka antysmogowa dzięki swojej strukturze działa prawie przez cały rok. Przeszkadza jej tylko gruba warstwa śniegu. Wosk i włoski wyłapują pyły nawet gdy rośliny nie są już zielone a na drzewach i krzewach nie ma liści. Łąki antysmogowe kosimy tylko raz lub dwa w roku kilkukrotnie rzadziej niż trawniki.

Wiosną wspólnie z BGŻ Paris Bank wzamieniliśmy ponad 20 000 metrów kwadratowych w Krakowie , w łąkę kwietną. Skorzystały z niej tysiące pszczół i dzikich zapylaczy, zaoszczędzono także kilkadziesiąt litrów paliwa które zużyto by na koszenie tego terenu.

https://www.facebook.com/fundacjalaka/?tn-str=k*F

Jeśli ktoś dobrze policzy, to inwestycja w drogi rowerowe i ścieżki spacerowe może okazać się najlepszą z możliwych. Tak do sprawy podeszli w Indianapolis, gdzie w 2008 roku otworzono tzw. Cultural Trial. Od tego czasu, mimo kryzysu, wartość nieruchomości wokół tego szlaku wzrosła o 148 proc.

Sama ścieżka ciągnąca się przez 8 mil robi naprawdę dobre wrażenie. Okrąża centrum miasta i jest atrakcyjna zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Z jednej strony pozwala obejrzeć to, co najciekawsze, a z drugiej to bardzo praktyczny korytarz komunikacyjny. Za jego pośrednictwem można dostać się do każdego istotnego miejsca – czy to punktu kulturalnego, rozrywkowego czy handlowego. I ma do tego dobre drogi dojazdowe.

http://www.miasto2077.pl/sciezki-rowerowe-i-spacerowe-to-inwestycje-z-niebywala-stopa-zwrotu/?fbclid=IwAR3NFI4jbkQt4YJ7FN8txqYsPLJEYFjqAvyfn3ufZto7KgYH2cZfBA6Clgc

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.